Žinios. Vilniuje lankosi vienas turtingiausių pasaulio žmonių

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Etikos komisija nusprendė, kad iš posto atsisakantis trauktis Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis etikos nepažeidė. Etikos sargams Pranckietį apskundė partijos valdyba. Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis sakė, kad tai padaryta dėl to, kad Pranckietis nepaiso valstiečių tarybos sprendimo pritarti valdančiosios koalicijos sutarčiai. Pagal šią sutartį, Seimo pirmininko pareigos tenka koalicijos partneriams „socialdarbiečiams“. Pranckietis ne kartą kartojo, kad parlamento vadovą skiria ir atleidžia Seimas, o jo posto perleidimą „socialdarbiečiams“ – asmeniniu Karbauskio kerštu už kritiką.

Tarpukario diplomato Kazio Škirpos alėja turės naują pavadinimą: Vilniaus taryba pritarė idėjai pervadinti Senamiestyje, prie pat Gedimino kalno esančią alėją į „Trispalvės“. Prieštaringai vertinamas Kazys Škirpa 1919 m. tapo vienu iš nepriklausomybės kovų simbolių, kai sausio 1-ąją iškėlė Trispalvę Gedimino bokšte.

Beveik ketvirtadalyje tikrintų Lietuvos darželių perpildyta mažiausiai viena grupė. Tokius tyrimo rezultatus skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Prasčiausia padėtis Kaune, Vilniuje, Tauragėje ir Utenoje. Anot specialistų, dažniausiai perpildytos grupės nuo 3 metų iki mokyklinio amžiaus – jose gali būti ne daugiau kaip 20 vaikų. Sveikatos apsaugos ministerija sako anksčiau sulaukusi savivaldybių prašymų keisti higienos normas, kad grupėse galėtų būti daugiau vaikų, tačiau to daryti neketinama. Savivaldybių atstovai sako, kad grupės perpildytos tik popieriuje – esą pilna grupė niekada nesusirenka, todėl augant darželį lankančių vaikų skaičiui, prašo, kad ministerija būtų lankstesnė.

Rytoj premjeras Prezidentui turėtų teikti trijų naujų ministrų kandidatūras. Į susisiekimo ministrus lenkų rinkimų akcija deleguoja Vladislavą Kondratovičių, į vidaus reikalų - Jaroslavą Narkevičių, o socialdarbiečiai į žemės ūkio ministrus siūlo Andrių Palionį. Postus paliksiantys ministrai teigia, kad jiems svarbiausia, jog įpėdiniai tęstų darbus.

Kinijos prekybos milžinės „Alibaba“ įkūrėjas, vienas turtingiausių pasaulio žmonių Jackas Ma – Vilniuje. Su juo netoli Katedros nusifotografavęs reklamos agentūros „Kakarieku“ vadovas Titas Jurkonis sako iš savų šaltinių sužinojęs, kur garsusis kinas apsistojęs ir tiesiog pasisekė – pamatė jį gatvėje. Nusifotografuoti esą pats milijardierius pasiūlė.

Theresa May paskutinį kartą, kaip ministrė pirmininkė, atsakė į parlamentarų klausimus Bendruomenių rūmuose. Šiandien Borisas Johnsonas oficialiai taps naujuoju Jungtinės Karalystės premjeru ir pradės nelengvą kelią įgyvendinant „Brexitą“. Šiandien numatyta daug ceremonijų – oficialus pareigų priėmimas iš Karalienės Elžbietos II Bekingemo rūmuose, vėliau Johnsonas turėtų pasakyti kalbą, kurioje apibrėš, koks bus jo vadovavimo laikotarpis.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pirmininku išsirinko valstiečių ir žaliųjų atstovą Dainių Gaižauską. Galutinai pritarus Seimui, jis pakeiis Vytautą Baką, prieš kelias savaites pasitraukusį iš valdančiosios valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos, kuriai priklauso komiteto pirmininko kvota.

Kaune gimė daugiau kaip 6 kilogramus sveriantis berniukas. Krikščioniškuose gimdymo namuose esantis mažylis ir mama jaučiasi gerai. Gydytojai sako, tai sunkiausias naujagymis jų ligoninėje.

Sportas. Orai.