Žinios. Tarpukario diplomato Kazio Škirpos alėja nuo šiol vadinsis Trispalvės

Premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad rytoj prezidentui Gitanui Nausėdai pateiks naujas kandidatūras į susisiekimo, vidaus reikalų ir žemės ūkio ministrus. Prezidentas Gitanas Nausėda vakar patvirtino, kad į vidaus reikalų ministrus siūlomas parlamentaras Jaroslavas Narkevičius, susisiekimo – buvęs šios ministerijos viceministras Vladislavas Kondratovičius, o į žemės ūkio – Seimo narys Andrius Palionis.

Visuomenės sveikatos specialistai, tikrinę vaikų darželius, nustatė, kad beveik ketvirtadalyje jų buvo perpildyta mažiausiai viena grupė.

Tarpukario diplomato Kazio Škirpos alėja turės naują pavadinimą: Vilniaus taryba pritarė idėjai pervadinti Senamiestyje, prie pat Gedimino kalno esančią alėją į Trispalvės.

Vilniaus miesto valdžia nusprendė skirti 50 milijonų eurų Nacionalinio stadiono projektui. Sostinės taryba apsisprendė tęsti statybas savo ir Vyriausybės lėšomis, be ES paramos. Bendra stadiono statybų vertė gali siekti kiek daugiau kaip 100 mln. eurų.

Vyriausybėje pasveikinti daugiau nei 120 abiturientų, valstybiniuose brandos egzaminuose gavę mažiausiai 3 aukščiausius šimto balų įvertinimus. Penkis šimtukus gavo 9 abiturientai. Dauguma jų ketina likti studijuoti Lietuvoje.

Prokurorai teismui perduoda vadinamosios teisėjų korupcijos bylos dalį, susijusią su „kontrabandos karaliumi“ tituluojamu Viliumi Karaliumi. Jis kaltinamas prekyba poveikiu. Šis epizodas atskirtas nuo visos bylos, kurioje įtarimai pateikti teisėjams, advokatams ir kitiems asmenims.

Theresa May paskutinį kartą, kaip ministrė pirmininkė, atsakė į parlamentarų klausimus Bendruomenių rūmuose. Šiandien Borisas Johnsonas oficialiai taps naujuoju Jungtinės Karalystės premjeru ir pradės nelengvą kelią įgyvendinant „Brexit“ misiją.

Kinija paviešino vadinamąją „Baltąją knygą“, kurioje nustato planus savo kariuomenei ir gynybai. Tai pirmasis toks dokumentas, po to kai Kinijoje prasidėjo vadinamoji „naujoji era“, kuriame daug dėmėsio skiriama kariuomenės modernizavimai, vaidmens tarptautinėje arenoje stiprinimui. Dokumente – daug kritikos Jungtinėms Valstijoms ir grasinimas, jeigu šios bandytų padėti Taivanui siekti nepriklausomybės.

Kauno medikai juokauja, kad praėjusį savaitgalį mieste gimė naujas Sabonis. Iš tiesų, vos prieš kelias dienas pasaulį išvydęs kūdikis – rekordinio dydžio. Berniukas, pavadintas Tauru, sveria 6 kg ir 60 g, yra 56 cm ūgio. Naujagimio tėveliams net teko skubiai ieškoti naujų rūbelių sūnui, nes atsivežti netiko.

Berniukas ir jo mama jaučiasi gerai, abu yra sveiki. Rekordinio dydžio berniukas gimė Respublikinės Kauno ligoninės klinikoje „Krikščioniškieji gimdymo namai“.

Ved.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau