Žinios. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas šiandien rinks naują pirmininką

LRT

2019.07.24 09:10

Valstiečių ir žaliųjų Etikos ir procedūrų komisija svarstys Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio elgesį. Partijai priklausantį parlamento vadovą apskundė partijos valdyba. Pirmininkas Ramūnas Karbauskis po valdybos posėdžio praėjusią savaitę sakė, kad komisijai nusiųsti Seimo pirmininko pasisakymai, jog jis nesitrauks iš pareigų.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas šiandien rinks naują pirmininką. Valstiečių ir žaliųjų frakcija, kuriai ir priklauso šis postas, juo siūlo skirti dabartinį komiteto narį Dainių Gaižauską. Jis turėtų pakeisti iki šiol komitetui vadovavusį Vytautą Baką.

Šiandien sostinėje vyks kariuomenės Sausumos pajėgų vado pasikeitimo ceremonija. Juo taps brigados generolas Raimundas Vaikšnoras, pakeisiantis generolą majorą Valdemarą Rupšį, kuris rytoj bus inauguruotas naujuoju kariuomenės vadu. Vaikšnoras yra buvęs motodesantinio būrio ir kuopos vadu, vadovavo batalionams, taip pat Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“.

Šįvakar JAV Atstovų rūmuose, žvalgybos ir teisingumo komitetuose, kelias valandas vyks specialiojo prokuroro Roberto Muellerio apklausa dėl jo garsiojo tyrimo, kuris taip ir nenustatė, ar Donaldo Trumpo komanda prieš rinkimus susimokė su Rusija ir ar prezidentas trukdė vykdyti teisingumą, kai buvo bandoma tai ištirti.

Vakarų Europą užplūdus antrajai šią vasarą karščio bangai, Prancūzijos Bordo mieste pasiektas rekordas. Vakar čia termometrų stulpeliai šoktelėjo iki kiek daugiau nei 41 laipsnio.

Žlunga Suvalkų lietuvių viltys jau rugsėjį vesti vaikus į lietuvišką darželį. Suvalkų valdžia, žadėjusi rasti darželiui patalpas, pažado neištesėjo. Vyskupo Antano Baranausko fondas patalpas rado, tačiau leidimo darželiui įkurti neduoda sanitarijos ir epidemiologijos tarnyba.

Tęsiasi tapytojo Augustino Savicko 100-mečio renginiai – šįvakar Vilniuje, dailininkų sąjungos galerijoje, atidaroma paroda, kurioje bus galima išvysti ne paties Augustino Savicko, o jo mokinių, dabar žinomų skirtingų kartų tapytojų diplominius darbus, kurtus vadovaujant Savickui.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau