Žinios. Sostinėje vyks kariuomenės Sausumos pajėgų vado pasikeitimo ceremonija

LRT.lt

2019.07.24 07:41

„Valstiečių ir žaliųjų“ Etikos ir procedūrų komisija svarstys Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio elgesį. Partijai priklausantį parlamento vadovą apskundė partijos valdyba. Pirmininkas Ramūnas Karbauskis po valdybos posėdžio praėjusią savaitę sakė, kad komisijai nusiųstii Seimo pirmininko pasisakymai, jog jis nesitrauks iš pareigų, nepaisant valstiečių tarybos sprendimo pritarti valdančiosios koalicijos sutarčiai.

Išrinktasis Jungtinės Karalystės Ministras pirmininkas kol kas laikosi tradicinės taktikos – kuo mažiau komentuoti savo planus ir tikslus. Šiandien ministė pirmininkė Theresa May sakys atsisveikinimo kalbą prie Britanijos premjerų rezidencijos Dauningo gatvėje ir nuvyks gražinti įgaliojimų karalienei. Po jos karalienę aplankys Borisas Johnsonas ir jo bus paprašyta suformuoti naują konservatorių vyriausybę.

Šiandien sostinėje vyks kariuomenės Sausumos pajėgų vado pasikeitimo ceremonija. Juo taps brigados generolas Raimundas Vaikšnoras, pakeisiantis generolą majorą Valdemarą Rupšį, kuris rytoj bus inauguruotas naujuoju kariuomenės vadu. Vaikšnoras yra buvęs motodesantinio būrio ir kuopos vadu, vadovavo batalionams, taip pat Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“.

Sostinės valdžia šiandien galutinai apsispręs, ar pervadinti Kazio Škirpos alėją į Trispalvės. Prieštaringai vertinamas Kazys Škirpa 1919-ais metais tapo vienu iš Nepriklausomybės kovų simbolių, kai sausio 1-ąją iškėlė trispalvę Gedimino bokšto viršuje. Visgi vėlesnė veikla istorikus skaldo.

Vyriausybėje bus pasveikinti sėkmingiausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikę Lietuvos abiturientai, taip pat profesinio mokymo įstaigų ir tarptautinio bakalaureato absolventai. Šventėje dalyvaus po tris ir daugiau šimtukų gavę abiturientai.

Tęsiasi tapytojo Augustino Savicko 100-mečio renginiai – šįvakar Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje, atidaroma paroda, kurioje bus galima išvysti ne paties Augustino Savicko, o jo mokinių, dabar žinomų skirtingų kartų tapytojų diplominius darbus, kurtus vadovaujant būtent jam.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau