„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Žmogaus jausenos: kada emocijų neslopinti, o kada – suvaldyti?

Liepos 24-oji – puseserių ir pusbrolių diena. Trečiadienio „Labas rytas, Lietuva“ laidoje žiūrėkite:

Siužetas iš Antakalnyje įsikūrusios „Miesto laboratorijos“, kurios bendruomenei svarbiausia – sąmoningas ir tvarus požiūris į gyvenimą ir aplinką. Moderni, draugiška aplinkai, energijos išteklius tausojanti vietos bendruomenė. Toks Vilniuje, Sapiegų parke, Antakalnyje, įsikūrusios edukacinės erdvės „Miesto Laboratorija“ tikslas.

Laidoje laukia dar vienas įdomus reportažas. Ragai, mėnulis, kiti ryškūs gamtos simboliai – tai aiškus menininkių Elenos Streckytės-Jadello ir Uršulės Vaitulionės kūrybinis braižas. Pradėjusios nuo interjero dekoro ir sienų tapybos, menininkės ėmėsi keramikos ir juvelyrikos. „Norėjosi kruopštesnio darbo“, – sako Elena.

Įdomybės iš užsienio: Londonas pradėjo įgyvendinti vieną ilgiausių viešųjų erdvių meno projektų pasaulyje. „Apšviestos upės“ projektas – taip vadinasi iniciatyva iki 2022 metų spalvingomis LED instaliacijomis apšviesianti net 15 centrinių Didžiosios Britanijos sostinės tiltų. Miesto gyventojai ir svečiai jau gali pasidairyti į pirmuosius keturis meno projekto objektus.

O koks trečiadienis be tradicinės knygų apžvalgos? Menotyrininkė dr. Jurgita Ludavičienė pristato naujausias ir laukiamiausias šios vasaros knygas, tarp kurių ir Lucindos Riley romanas „Mergina iš Italijos“ bei Penelopės Lively „Mėnulio tigras“.

Dienos tema „Žmogaus jausenos: kada emocijų neslopinti, o kada – suvaldyti?“. Studijoje lankosi psichologė, psichoterapeutė Genovaitė Petronienė.

Spaudos apžvalga su Gabriele Kloniūnaite ir I dalies pabaiga. Ved. Ignas Krupavičius.