Žinios. Sostinės valdžios galvosūkis: ar Kazio Škirpos alėja bus pervadinta į Trispalvės?

LRT.lt

2019.07.24 07:11

„Valstiečių ir žaliųjų“ Etikos ir procedūrų komisija svarstys Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio elgesį. Partijai priklausantį parlamento vadovą apskundė partijos valdyba. Pirmininkas Ramūnas Karbauskis po valdybos posėdžio praėjusią savaitę sakė, kad komisijai nusiųstii Seimo pirmininko pasisakymai, jog jis nesitrauks iš pareigų, nepaisant valstiečių tarybos sprendimo pritarti valdančiosios koalicijos sutarčiai.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas šiandien rinks naują pirmininką. Valstiečių ir žaliųjų frakcija, kuriai ir priklauso šis postas, juo siūlo skirti dabartinį komiteto narį Dainių Gaižauską.

Sostinės valdžia šiandien galutinai apsispręs, ar pervadinti Kazio Škirpos alėją į Trispalvės. Prieštaringai vertinamas Kazys Škirpa 1919-ais metais tapo vienu iš Nepriklausomybės kovų simbolių, kai sausio 1-ąją iškėlė trispalvę Gedimino bokšto viršuje. Visgi vėlesnė veikla istorikus skaldo.

Išrinktasis Jungtinės Karalystės Ministras pirmininkas kol kas laikosi tradicinės taktikos – kuo mažiau komentuoti savo planus ir tikslus. Šiandien ministė pirmininkė Theresa May sakys atsisveikinimo kalbą prie Britanijos premjerų rezidencijos Dauningo gatvėje ir nuvyks gražinti įgaliojimų karalienei. Po jos karalienę aplankys Borisas Johnsonas ir jo bus paprašyta suformuoti naują konservatorių vyriausybę.

Žlunga Suvalkų lietuvių viltys jau rugsėjį vesti vaikus į lietuvišką darželį. Suvalkų valdžia, žadėjusi rasti darželiui patalpas, pažado neištesėjo. Vyskupo Antano Baranausko fondas patalpas rado, tačiau leidimo darželiui įkurti neduoda sanitarijos ir epidemiologijos tarnyba.

Orai. Sportas. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau