Žinios. „Valstiečių ir žaliųjų“ Etikos ir procedūrų komisija svarstys Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio elgesį

LRT

2019.07.24 06:36

„Valstiečių ir žaliųjų“ Etikos ir procedūrų komisija svarstys Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio elgesį. Partijai priklausantį parlamento vadovą apskundė partijos valdyba. Pirmininkas Ramūnas Karbauskis po valdybos posėdžio praėjusią savaitę sakė, kad komisijai nusiųstii Seimo pirmininko pasisakymai, jog jis nesitrauks iš pareigų, nepaisant valstiečių tarybos sprendimo pritarti valdančiosios koalicijos sutarčiai.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas šiandien rinks naują pirmininką. Valstiečių ir žaliųjų frakcija, kuriai ir priklauso šis postas, juo siūlo skirti dabartinį komiteto narį Dainių Gaižauską.

Šįvakar Jungtinių Valstijų Atstovų rūmuose, žvalgybos ir teisingumo komitetuose, kelias valandas vyks specialiojo prokuroro Roberto Miulerio apklausa dėl jo garsiojo tyrimo, kuris taip ir nenustatė, ar Donaldo Trumpo komanda prieš rinkimus susimokė su Rusija ir ar prezidentas trukdė vykdyti teisingumą, kai buvo bandoma tai ištirti.

Vakarų Europą užplūdus antrajai šią vasarą karščio bangai, Prancūzijos Bordo mieste pasiektas rekordas. Vakar čia termometrų stulpeliai šoktelėjo iki kiek daugiau nei 41-o laipsnio. Šią savaitę rekordiniai karščiai prognozuojami ir Belgijoje, Vokietijoje bei Nyderlanduose.

Formaliai vieninteliai nuo dinozaurų laikų išlikę didžiausi sausumos driežai – Komodo drakonai – gyvena keliose salose, bet daugaisia jų – apie 1700 medžioja ir dauginasi būtent Komodo saloje. Indonezijos valdžia svarsto planus smarkiai apriboti turistų srautą į garsųjį drakonų nacionalinį parką. Jei tokia programa bus priimta, nuo 2020-ųjų Komodo sala bus visiškai uždaryta mažiausiai metams, o vėliau į ją galės patekti tik ribotas skaičius turtuolių.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau