Panorama. Kai džiaugsmą keičia nusivylimas: Dano Rapšio aukso medalis „nuskendo“ sulig teisėjų sprendimu

Dano Rapšio triumfas pasaulio plaukimo čempionate po kelių sekundžių virto milžinišku nusivylimu. Greičiausiai šį sezoną planetoje distanciją įveikusio lietuvio rezultatas tuoj pat po finišo anuliuojamas, o čempionu skelbiamas dėl dopingo mapuliacijų plaukikų ignoruojamas Kinijos atstovas. Lietuvos plaukimo federacija mėgina užginčyti teisėjų sprendimą, bet protestas atmetamas. Danas Rapšys pažada: grįš tik dar stipresnis.

Nauji mokesčiai Nekilnojamojo turto ir automobilių taršai jau kitąmet. Dėl nekilnomojo turto apmokestinimo premjeras žada diskusijas, tačiau automobilių taršos mokestis galimas jau nuo sausio. Naujai registruojami taršūs automobiliai gali būti apmokestinti mažiausiai 20 eurų per metus, o autotransporto specialistai teigia, kad kriterijai, pagal kuriuos žadama taikyti mokestį – neaiškūs.

Balsavimą dėl pasitikėjimo Seime Saulius Skvernelis laimėjo nesunkiai. Kitų metų biudžeto projekte teks numatyti koalicijos suderėtus pažadus – didesnius vaiko pinigus, nemokamus būtiniausius vaistus senjorams, nemokamą maitinimą pirmokams, nemokamas bakalauro studijas ir kitus. Opozicija juos vadina saldainiais rinkėjams.

Saulius Skvernelis tikisi greitai suformuoti vyriausybę pagal koalicijos partnerių ir prezidento norus. Planuoja keisti tris ministrus – žemės ūkio, vidaus reikalų ir susisiekimo.

Prezidentas Gitanas Nausėda viešėdamas Rygoje ne kartą latvius vadino broliais ir sakė, kad reikia abiem šalims bendrauti kaip broliai. Nors susitikimo pabaigoje pripažino, kad yra dalykų, kurie liko susitarti ateityje. Lietuvai nepavyko gauti griežto pažado nepirkti elektros iš nesaugia laikomos Baltarusijos atominės elektrinės.

Borisas Johnsonas Londone paskelbtas naujuoju konservatorių vadovu ir rytoj perims Jungtinės Karalystės premjero postą. Jis vėl pažadėjo išstoti iš Europos Sąjungos spalio 31-ąją. Dėl jo beatodairiškumo keli svarbūs ministrai žada trauktis, jo dauguma parlamente minimali, o dalis jo partijos narių verčiau jau griaus vyriausybę negu leis išstojimą be susitarimo.

Nuo kitų metų vienas savininkas galės turėti tik iki pusantro tūkstančio hektarų miško. Dabar tokių ribojimų nėra. Valstiečių iniciatyva Seimas priėmė tai numatančią Miškų įstatymo pataisą. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako,kad riboti įsigyjamo miško plotą nuspręsta, kilus visuomenės susirūpinimui, kad užsienio medienos perdirbimo įmonės superka miškus.

Pietų Korėja sako, kad jos naikintuvai paleido 360 įspėjamųjų šūvių į Rusijos žvalgybinį lėktuvą, kuris du kartus buvo įskridęs į jos oro erdvę. Maskva neigia pažeidimą ir sako, kad jei jos orlaivis būtų buvęs apšaudytas, atsako ilgai nereikėtų laukti.

Lenkijos lietuvių bendruomenės viltys Suvalkuose turėti lietuvišką darželį žlunga. Suvalkų miesto valdžia patalpų, nors buvo žadėjusi, nepasiūlė, o mūsų tautiečių išsinuomotos patalpos darželiui netinka sanitarinei epidemijos tarnybai-esą per mažai saulėtos.Lenkijos lietuvių bendruomenės kreipėsi į Lietuvos užsienio reikalų, Švietimo, mokslo ir sporto bei Kultūros ministerijas, informuodamos apie padėtį, tačiau atsakymo kol kas negavo.

Prezidentui Gitanui Nausėdai viešint Latvijoje, pirmoji ponia Diana Nausėdienė aplankė Kauno klinikose besigydančius mažuosius, apžiūrėjo vaikų tapytų darbų parodą. Pasak Dianos Nausėdienės, Lietuva bus neįveikiama, jei padėsime vieni kitiems, kai yra sunku ir ragino puoselėti atjautą.

Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje Vokiečių gatvėje, rytoj bus atidaryta paroda, skirta dailininko Augustino Savicko 100-mečiui ir vienai jo veiklų – darbui su studentais. A. Savickas kelis dešimtmečius dėstė Vilniaus dailės akademijoje, išugdė ne vieną garsų menininką. Parodoje daugiau nei 10 jo mokinių baigiamieji darbai.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau