Žinios. Pietų Korėja sako, kad jos naikintuvai paleido 360 įspėjamųjų šūvių į Rusijos žvalgybinį lėktuvą

Po prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos Saulius Skvernelis grąžino premjero įgaliojimus, o jo kandidatūrą vėl turėjo patvirtinti parlamento nariai. Už Skvernelį balsavo 83, prieš - vienas, 30 parlamentarų susilaikė. Skvernelį palaiikė ne tik koalicijos partneriai – „Valstiečiai ir žalieji“, Socialdemokratų darbo partija, Tvarka ir teisingumas, Lenkų rinkimų akcija – bet ir keli mišrios grupės ir liberalų nariai. Susilaikė konservatoriai, socialdemokratai ir likusi Liberalų sajūdžio dalis.

Prezidentas Gitanas Nausėda viešėdamas Rygoje ne kartą latvius vadino broliais ir sakė, kad reikia abiem šalims bendrauti kaip broliams. Ir Nausėda ir Latvijos prezidentas Egilas Levitas sutarė, kad santykių su Rusija gali keistis tik tada, kai pasikeis Kremliaus elgesys. Tačiau Lietuvai nepavyko gauti griežto pažado nepirkti elektros iš nesaugia laikomos Baltarusijos atominės elektrinės.

Borisas Johnsonas Londone paskelbtas naujuoju konservatorių vadovu ir rytoj perims Jungtinės Karalystės premjero postą. Jis vėl pažadėjo išstoti iš Europos Sąjungos spalio 31-ąją. Dėl jo beatodairiškumo keli svarbūs ministrai žada trauktis, jo dauguma parlamente minimali, o dalis jo partijos narių verčiau jau griaus vyriausybę negu leis išstojimą be susitarimo.

Pietų Korėja sako, kad jos naikintuvai paleido 360 įspėjamųjų šūvių į Rusijos žvalgybinį lėktuvą, kuris du kartus buvo įskridęs į jos oro erdvę. Maskva neigia pažeidimą ir sako, kad jei jos orlaivis būtų buvęs apšaudytas, atsako ilgai nereikėtų laukti.

Prezidentui Gitanui Nausėdai viešint Latvijoje, pirmoji ponia Diana Nausėdienė aplankė Kauno klinikose besigydančius mažuosius, apžiūrėjo vaikų tapytų darbų parodą. Pasak Dianos Nausėdienės, Lietuva bus neįveikiama, jei padėsime vieni kitiems, kai yra sunku ir ragina puoselėti atjautą.

Sportas. Orai. Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau