„Laba diena, Lietuva“. Apžvalgininkė apie glaudesnius Skvernelio santykius su opozicija: kalbėjimas yra teisingas, tačiau pažiūrėsime, kokie bus darbai

LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ eteryje – trumpa naujienų apžvalga ir Dano Rapšio sėkmingo plaukimo stebėjimas.

Antradienį Seimas valsavo dėl laikinojo ministro pirmininko paskyrimo toliau eiti pareigas. Jau praėjusią savaitę parlamentas pritarė prezidento Gitano Nausėdos pateiktai Sauliaus Skvernelio kandidatūrai. Balsuojant dėl S. Skvernelio tvirtinimo premjeru 83 Seimo nariai buvo už, 1 buvo prieš, o susilaikė 30 Seimo narių. Vienintelis balsavęs prieš kandidatūrą buvo Gabrielius Landsbergis. Tiesa, vėliau jis paprašė jo balsą įskaityti prie susilaikiusiųjų. Šią dienos aktualiją apžvelgė LRT žurnalistė Jurga Tvaskienė.

Valdančiosios koalicijos lyderiai nutarė, kad „valstietę“ Agnę Širinskienę „tvarkiečių“ frakcijoje pakeis kitas žmogus – Audronė Jankuvienė. „Aš kiek suprantu, kadangi yra Konstitucinio Teismo išaiškinimas, mes padarysime pakeitimą ir kitas žmogus nueis į tą frakciją“, – antradienį žurnalistams po koalicijos susitikimo Seime sakė „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. Apie politines rokiruotes tarp partijų kalbėjo Mykolo Riomerio universiteto profesorius Vytautas Sinkevičius, kurio nuomone „lakstymas“ tarp partijų turėtų būti dėl politinių norų neįgyvendinimo, o ne dėl valdančiosios koalicijos užgaidų.

Didžiosios Britanijos konservatorių partija naujuoju lyderiu išrinko Borisą Johnsoną. Šis politikas trečiadienį oficialiai pradės eiti ministro pirmininko pareigas, iš posto atsistatydinus Theresai May. Studijoje užsienio naujienų redaktorius Ignas Kinčinas pristatė tiek naująjį ministrą pirmininką, tiek apžvelgė būsimus jo darbus, nors pačioje konservatorių partijoje net nėra vieningo sutarimo, kokio „Brexit“ plano norima.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda antradienį lankosi Latvijoje. Po susitikimo su šios šalies prezidentu Egilu Levitu, jis patvirtino 3 kandidatus tapti ministrais, bet galimo eurokomisaro pavardę nutylėjo. G. Nausėda sakė, kad su Latvijos vadovu aptarė bendrus infrastruktūros ir energetikos klausimus, o politikų nuomonės „kai kuriais klausimais sutapo, o kai kuriais – ne“. Tiesiogiai iš Rygos, Latvijos nacionalinės bibliotekos, kurioje Lietuvos prezidentas paliks dovaną-knygą iš Valdovų rūmų, – LRT reporterio Edvardo Špoko komentaras ir pateiktos naujienos.

Ekstremalaus vandens sporto entuziastai klaipėdiečiai sukūrė balansinę lentą, kuri praverčia prieš lipant ant vandenlentės arba tampa puikiu pusiausvyros treniruokliu norintiems numalšinti sąnarių skausmus. „Pono bebro“ dirbtuvių įkūrėjas bei lentos gamintojas Žilvinas Milašauskas sako, kad pastovėjus ant tokio treniruoklio galima pajausti, kad raumenų yra žymiai daugiau, nei galvoji įprastai.

Pasaulio plaukimo čempionato finale pirmas finišavęs, tačiau dėl neleistino starto diskvalifikuotas Danas Rapšys pateikė apeliaciją FINA organizacijai. Apie galimus šio skundo sprendimo scenarijus tiesiogiai iš Pietų Korėjos pranešė LRT.lt žurnalistas Paulius Cubera.

Lietuvos Vyriausybė grįžta prie planų mažinti dyzelinių automobilių skaičių keliuose, tačiau šis klausimas sukelia ir karštų diskusijų. Aplinkos apsaugos aktyvistai, ekspertai ir dalis politikų siekia ekologinio pobūdžio reikalavimų dyzeliniams automobiliams griežtinimo, tačiau tai kertasi su šimtų tūkstančių tokių automobilių savininkų mūsų šalyje interesais. LRT reporteris Algirdas Igorius, kalbinęs Aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką, išgirdo, kad vykdoma Europos Sąjungos įgaliota tvarka, kurioje numatoma mažinti taršos lygį, apmokestinant taršius automobilius.

Gamtos skiltyje, kurią tradiciškai apžvelgia mokinių neformaliojo švietimo centro gamtos skyriaus vedėjas Almantas Kulbis – vandens lelijos. Jis pateikė išvadą, kad lelijos, auginamos sode ir tos, kurios auga vandenyje, nėra giminingų ryšių.

Prezidentui Gitanui Nausėdai viešint Latvijoje, pirmoji ponia Diana Nausėdienė aplankė Kauno klinikose besigydančius mažuosius, apžiūrėjo vaikų tapytų darbų parodą. Pasak Dianos Nausėdienės, Lietuva bus neįveikiama, jei padėsime vieni kitiems, kai yra sunku ir ragino puoselėti atjautą.

Lenkijos lietuvių bendruomenės viltys Suvalkuose turėti lietuvišką darželį žlunga. Suvalkų miesto valdžia patalpų, nors buvo žadėjusi, nepasiūlė, o mūsų tautiečių išsinuomotos patalpos darželiui netinka sanitarinei epidemijos tarnybai-esą per mažai saulėtos.Lenkijos lietuvių bendruomenės kreipėsi į Lietuvos užsienio reikalų, Švietimo, mokslo ir sporto bei Kultūros ministerijas , informuodamos apie padėtį, tačiau atsakymo kol kas negavo. Iš įvykio vietos LRT reporterė Rūta Lankininkaitė kalbino Lenkijos lietuvių bendruomenės pirmininkę Jolantą Malinauskaitę-Vektorienę.

Dano Rapšio apeliacija – atmesta. Apie priežastis, nulėmusias itin skaudžią diskvalfikaciją tiesiogiai iš Gvangdžu – Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis.

Socialinių tinklų apžvalga su Karolina Panto.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau