Žinios. Orai. Nuo rytojaus Jungtinės Karalystės premjeru tampa Borisas Johnsonas

Po prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos Saulius Skvernelis grąžino premjero įgaliojimus, o jo kandidatūrą vėl turėjo patvirtinti parlamento nariai. Už Skvernelį balsavo 83, prieš - vienas, 30 parlamentarų susilaikė. Skvernelį palaiikė ne tik koalicijos partneriai – „Valstiečiai ir žalieji“, Socialdemokratų darbo partija, Tvarka ir teisingumas, Lenkų rinkimų akcija – bet ir keli mišrios grupės ir liberalų nariai. Susilaikė konservatoriai, socialdemokratai ir likusi Liberalų sajūdžio dalis.

Vėl patvirtintas premjeru Saulius Skvernelis pareiškė, kad nuo kitų metų keisis nekilnojamojo turto apmokestinimas, bus įvestas taršių automobilių mokestis.

Borisas Džonsonas Londone paskelbtas naujuoju konservatorių vadovu ir rytoj perims Jungtinės Karalystės premjero postą. Jis vėl pažadėjo išstoti iš Europos Sąjungos spalio 31-ąją. Dėl jo beatodairiškumo keli svarbūs ministrai žada trauktis, jo dauguma parlamente minimali, o dalis jo partijos narių verčiau jau griaus vyriausybę negu leis išstojimą be susitarimo.

Pietų Korėja sako, kad jos naikintuvai paleido 360 įspėjamųjų šūvių į Rusijos žvalgybinį lėktuvą, kuris du kartus buvo įskridęs į jos oro erdvę. Maskva neigia pažeidimą ir sako, kad jei jos orlaivis būtų buvęs apšaudytas, atsako ilgai nereikėtų laukti.

Pasaulio plaukimo čempionate Pietų Korėjoje Danas Rapšys 200 metrų plaukimo laisvu stiliumi finale nuotolį įveikė pirmas, tačiau netrukus buvo paskelbta, kad panevėžietis diskvalifikuojamas. Lietuvos plaukimo pateikė oficialų protestą varžybų teisėjams, bet jis buvo atmestas.

Lietuvos meninės gimnastikos rinktinė iš pirmojo pasaulio jaunimo čempionato Maskvoje grįžo pakilios nuotaikos. Trenerės Aldona Giriūnienė ir Dalia Kutkaitė džiaugiasi rezultatais: rungtyje su penkiais kaspinais grupinių pratimų rinktinės merginos - Gabija Cicėnaitė, Eva Dovidonytė, Paulina Jočytė, Patricija Kilijonaitė, Emilija Tarnauskaitė – buvo šeštos, o daugiakovėje iškovota septinta vieta tarp trisdešimt trijų komandų. Ant garbės pakylos išsirikiavo Rusijos, Baltarusijos ir Izraelio komandos.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau