„Labas rytas, Lietuva“ II dalis. Jūra tinka kiekvienam! Džiuginanti nuo 1934 metų – Jūros šventė prasideda jau šiandien

II-oji liepos 23-iosios „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda pokalbiu su muzikos kūrėju ir atilkėju Sauliumi Prusaičiu. Pristatoma nauja daina ir vaizdo klipas.

Šiandien – dešrainio diena! Dešrainis – paprastas ir greitas užkandis, ypač populiarus vasarą, kai maistą galima gaminti ir lauke. Veikiausiai todėl dešrainiai net nusipelnė savo tarptautiinės dienos, kuri kasmet minima liepos 23-iąją. Ši šventė populiari Amerikoje, Didžiojoje Britanijoje ir Austrijoje, nors manoma, kad dešrainiai kilo iš Vokietijos miesto Frankfurto. Tradiciškai dešrainį sudaro ragelis ir dešrelė, bet daugelis turi savo mėgstamas pagardų variacijas. Įprtastai gardinama pomidorų padažu ir garstyčiomis. Šią dieną siūloma valgyti dešrainius per pusryčius, pietus ir vakarienę, taip pat rengti dešrainių valgymo varžybas.

Rubrikoje Rytas su muzika svečiai iš Kristupo festivalio. Studijoje svečiuojasi atlikėja Judith Owen.

Pomėgio skiltyje kviečiame susitikti su žmogumi, kurio ir darbas, ir laisvalaikis persmelktas kūryba, ypač - pastaraisiais metais. Dainininkė Rūta Švipaitė-Pocė kuria dainas, fotografiuoja paukščius, o neseniai pradėjo kurti ir moteriškus aksesuarus. Kas ją įkvepia ir ką ji atranda kūryboje – kolegės Ievos Žigaitės pasakojimas.

Tiesiogiai iš Klaipėdos: jau šį savaitgalį Klaipėda kviečia į didžiausią ir įspūdingiausią metų renginį – jubiliejinę Jūros šventę. Kolegos domisi, kokie siurprizai laukia svečių.

Spaudos apžvalga su Gabriele Kloniūnaite. Ved. Ignas Krupavičius.