Žinios. Ispanijoje – balsavimas dėl pasitikėjimo premjeru

Seimas šiandien balsuos, ar pritarti Sauliaus Skvernelio kandidatūrai į ministrus pirmininkus. Nors netikėtumų čia greičiausiai nebus – Skvernelį patvirtins – pasak jo patarėjo Skirmanto Malinausko, intrigos gali kilti formuojant ministrų kabinetą. Neaišku, kiek šis procesas užtruks, kyla abejonių ir dėl to, ar nesubyrės koalicija. Saulius Skvernelis, kaip teigė jo patarėjas, susitikęs su Prezidentu, aptarė galimas kandidatūras į ministrus. Tačiau tai dar nereiškia, kad visos jos suderintos ir joms pritarta.

Šiandien Ispanijos parlamente turėtų įvykti pirmasis balavimas dėl pasitikėjimo socialdemokratų premjeru Pedru Sančesu. Po pavasarį surengtų rinkimų socialdemokratai surinko daugaiusiai balsų, bet to toli gražu neužtenka iki stabilios daugumos. Jie tikisi susitarti su kairiųjų pažiūrų Podemos partija, bet ir tada jiems trūks iki 50 proc. Šiandien, per pirmąjį balsavimą, kur norint tapti premjeru Sančesui reikėtų absoliučios daugumos, jis greičiausiai pralaimės, bet rytoj jam gali pavykti užsitikrinti paprastą balsų daugumą ir taip išsilaikyti premjero poste. Jei Sančesui tai nepavyks, rudenį Ispanijos laukia dar vieni pirmalaikiai rinkimai.

Belgijos Valonijos regione įsikūręs miestas garsėja ne tik įspūdingu viduramžių palikimu, bet ir originalia švente – gyvųjų skulptūrų festivaliu. Šį savaitgalį ten buvo galima pamatyti apie šimtą tokių meno kūrinių.

Orai. Sportas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau