Žinios. Gitanas Nausėda ruošiasi oficialiam vizitui į Latviją

Seimas šiandien balsuos, ar pritarti Sauliaus Skvernelio kandidatūrai į ministrus pirmininkus. Nors netikėtumų čia greičiausiai nebus – Skvernelį patvirtins – pasak jo patarėjo Skirmanto Malinausko, intrigos gali kilti formuojant ministrų kabinetą. Neaišku, kiek šis procesas užtruks, kyla abejonių ir dėl to, ar nesubyrės koalicija.

Prezidentas Gitanas Nausėda išvyksta darbo vizito į Latviją. Susitikimuose su šios šalies vadovu, Seimo pirmininke ir premjeru bus aptarti dvišaliai santykiai ir pozicija, siekiant bendrų tikslų Europos Sąjungoje bei NATO – gynybos ir saugumo klausimai, strateginiai projektai „Via Baltica“ ir „Rail Baltica“, bendri energetikos projektai.

Šiandien bus paskelbti valdančiosios Jungtinės karalystės konservatorių partijos narių balsavimo paštu dėl premjero kandidatūros rezultatai. 160 tūkstančių torių partijos narių rinkosi tarp iškalbingo, bet neretai niekus paistančio griežtojo Brexito šalininko Boriso Johnsono ir gerokai inteligentiškesnio bei nuosakesnio Jeremio Hunto.

Pietų Korėja skelbia paleidusi įspėjamuosius šūvius, kai šalies oro erdvę pažeidė Rusijos karinis orlaivis. Pranešama, kad Rusijos lėktuvas į šalies oro erdvę prie rytinės pakrantės įskrido du kartus, tuomet pakelti įspėjamąją ugnį paleidę naikintuvai. Pareigūnų teigimu, Rusija Pietų Korėjos oro erdvę pažeidė pirmą kartą. Gynybos ministerijos teigimu, šiandien Pietų Korėjai priklausančioje oro identifikavimo zonoje buvo pastebėti ir Kinijos orlaiviai.

Orai. Sportas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau