Panorama. Ukrainoje – dar viena Volodymyro Zelenskio pergalė: absoliuti dauguma parlamente

Ukrainos prezidento partija naujajame parlamente turės absoliučią daugumą. Aukščiausioje Radoje posėdžiaus neįprastai daug naujokų, nes Volodymyro Zelenskio partija nepriėmė į sąrašą esamų ar buvusių parlamentarų.

Šįmet nubausti beveik 7 tūkst. kariuomenės išvengti norėjusių vyrų. Remiantis Krašto apsaugos ministerijos duomenimis, tokių asmenų kasmet daugėja.

Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vienos kompiuterinius žaidimus kuriančios įmonės reklamos, kurioje gyvais taikiniais pasirinkti Vilniaus taboro gyventojai. Žaidimo kūrėjai tvirtina, kad pats žaidimas su romais nesusijęs, o vaizdai – klaidinantys ir panaudoti tik reklamoje.

Pirmasis Gitano Nausėdos veto: prezidentas grąžino svarstyti Seimui Prekybos, pramonės ir amatų rūmams palankias įstatymo pataisas, leidžiančias ir toliau neatlygintinai įsikurti valstybės ar savivaldybės patalpose.

Kandidatu į ministrus pirmininkus pateiktas Saulius Skvernelis šiandien su prezidentu Gitanu Nausėda kalbėjo apie atnaujintos Vyriausybės formavimą, tačiau nei vieno iš jų atstovai situacijos detaliau nekomentavo.

Populiariausia studijų programoma ir šįmet išlieka medicina, vis dažniau pasirenkami ir socialiniai mokslai: komunikacija, teisė, politikos studijos. Ekspertai sako esą situacija liūdna – mat trūksta studentų, kurie rinktųsi inžineriją, technologijas ar gamtos mokslus.

Iki kito mėnesio pabaigos nebeliks policijos komisariatams priklausančių patalpų atokesniuose Vilniaus rajono miesteliuose – pareigūnai įsikuria naujose patalpose sostinėje.

LRT duomenimis, Konkurencijos taryba krėtė mažiausiai kelias informacinių technologijų įmones, įtariant jas susitarimais dalyvaujant viešuosiuose pirkimuose. Tiesa, Konkurencijos taryba ne kartą konstatavo, jog skaidrumo informacinių technologijų sektoriuje trūko. Šįkart, manoma, tyrimas pradėtas dėl „Microsoft“ įvykdytų pardavimų.

Lenkijos valdančiosios partijos ir katalikų bažnyčios atstovai šiandien skelbė smerkiantys smurtą prieš gėjų teisių aktyvistus, kai jų eiseną Balstogėje užpuolė chuliganai. Tiesa, opozicijos atstovai primena, kad ir pats valdančiųjų lyderis gėjus yra pavadinęs grėsme Lenkijai.

Honkonge kyla pasipiktinimo banga, kai išvakarėse buvo užpulti iš protesto grįžtantys aktyvistai ir kiti traukinio keleiviai. Policija ilgai nereagavo, o vėliau paleido įtariamuosius. Honkongo vadovė žada ištirti šokiruojantį smurtą, bet griežtai smerkia ir demokratijos reikalaujančių protestuotojų smurtą prieš Pekino atstovybę.

Čikagos teismas atmetė Neringos Venckienės skundą stabdyti jos ekstradiciją. Šiuo metu Jungtinių Amerikos Valstijų kalėjime esanti N. Venckienė nuo praėjusių metų siekia, kad jos išdavimas būtų sustabdytas.

Buvęs Panevėžio miesto meras užsimojo surasti prieš 20 metų į fontaną įkastą kapsulę – mat politikas sunerimo, kad vykdant rekonstrukcijos darbus gali būti pamiršta dalis istorijos: kapsulė skirta ateities kartoms.

Nacionalinis operos ir baleto teatras – skolų duobėje. Studijoje viešintis minėtosios įstaigos generalinis direktorius Jonas Sakalauskas teigia, kad teatrui, greitu metu minėsiančiam šimtmetį, reikalinga valstybės pagalba. Tiesa, nors, anot pašnekovo, yra matomas politinės valios trūkumas padėti Nacionaliniam operos ir baleto teatrui išbristi iš skolų, visgi norima džiaugtis ir minimaliais, estetinį grožį sukuriančiais pokyčiais.

Duris atvėrė optinio meno meistro, Kazio Varnelio, muziejus. Apie naująją kultūros užuovėją pasakoja muziejininkė Gabrielė Paškevičiūtė.