Žinios. Kompiuterinio žaidimo taikinyje – Vilniaus taboro gyventojai: pradėtas ikiteisminis tyrimas

Ukrainos prezidento partija naujajame parlamente turės absoliučią daugumą. Aukščiausioje Radoje posėdžiaus neįprastai daug naujokų, nes Volodymyro Zelenskio partija nepriėmė į sąrašą esamų ar buvusių parlamentarų.

Rytoj Seimas balsuos, ar pritarti Sauliaus Skvernelio kandidatūrai į ministrus pirmininkus. Nors netikėtumų čia, manoma, nebus ir S. Skvernelį patvirtins, visgi intrigos gali kilti formuojant ministrų kabinetą – neaišku, kiek šis procesas užtruks, kyla abejonių ir dėl to, ar nesubyrės koalicija.

Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vienos kompiuterinius žaidimus kuriančios įmonės reklamos, kurioje gyvais taikiniais pasirinkti Vilniaus taboro gyventojai. Žaidimo kūrėjai tvirtina, kad pats žaidimas su romais nesusijęs, o vaizdai – klaidinantys ir panaudoti tik reklamoje.

Šįmet nubausti beveik 7 tūkst. kariuomenės išvengti norėjusių vyrų. Remiantis Krašto apsaugos ministerijos duomenimis, tokių asmenų kasmet daugėja.

Honkonge kyla pasipiktinimo banga, kai išvakarėse buvo užpulti iš protesto grįžtantys aktyvistai ir kiti traukinio keleiviai. Policija ilgai nereagavo, o vėliau paleido įtariamuosius. Honkongo vadovė žada ištirti šokiruojantį smurtą, bet griežtai smerkia ir demokratijos reikalaujančių protestuotojų smurtą prieš Pekino atstovybę.

Indija pradėjo istorinę misiją į Mėnulį – raketa, kaip ir planuota, pakilo apie pietus.

Nacionalinis operos ir baleto teatras – skolų duobėje. Minėtosios įstaigos generalinis direktorius Jonas Sakalauskas teigia, kad teatrui, greitu metu minėsiančiam šimtmetį, reikalinga valstybės pagalba. Tiesa, nors, anot pašnekovo, yra matomas politinės valios trūkumas padėti Nacionaliniam operos ir baleto teatrui išbristi iš skolų, visgi norima džiaugtis ir minimaliais, estetinį grožį sukuriančiais pokyčiais.

Sportas. Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau