„Laba diena, Lietuva“. Linas Kojala apie Ukrainos Parlamento rinkimus: šaliai bus sunku suvokti, kokia tai politinė jėga

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis
RSS
2019.07.22 16:30

„Laba diena, Lietuva“. Linas Kojala apie Ukrainos Parlamento rinkimus: šaliai bus sunku suvokti, kokia tai politinė jėga

Istoriniai Ukrainos parlamento rinkimai: absoliučią daugumą laimėjo šalies prezidento, Volodymyro Zelenskio, partija. Politologas, Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala teigia, jog partijos pergalė taps nelengvu išbandymu tiek Ukrainai, tiek pačiai partijai – mat pastaroji sudaryta iš įvairių asmenų, kurie atstovauja skirtingus interesus.

Pietų Korėjoje ir toliau tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas, kuriame pirmadienį dėl patekimo į finalą plaukė ir lietuvis Danas Rapšys. Šį kartą panevėžiečio akiratyje buvo patekimas į 200 m laisvu stiliumi rungties finalinį plaukimą. Tai pavyko – lietuvis pagerino asmeninį sezono rekodą, laimėjo antrąjį pusfinalį ir trečiadienį kausis finale.

Duris atvėrė optinio meno meistro, Kazio Varnelio, muziejus. Apie naująją kultūros užuovėją pasakoja muziejininkė Gabrielė Paškevičiūtė.

Daugiau


Lietuvos rinktinės krepšininkai pirmadienį renkasi į pirmąją treniruočių stovyklą Palangoje, kuria prasidės pasiruošimas rugpjūčio pabaigoje – rugsėjo pradžioje vyksiančioms FIBA pasaulio taurės varžyboms. Pirmieji į „Vanagupės“ viešbutį Palangoje atvyko rinktinės treneriai Dainius Adomaitis, Ramūnas Šiškauskas ir Benas Matkevičius.

Šįmet nubausti beveik 7 tūkst. kariuomenės išvengti norėjusių vyrų. Remiantis Krašto apsaugos ministerijos duomenimis, tokių asmenų kasmet daugėja.

Rytoj Seimas balsuos, ar pritarti Sauliaus Skvernelio kandidatūrai į ministrus pirmininkus. Nors netikėtumų čia, manoma, nebus ir S. Skvernelį patvirtins, visgi intrigos gali kilti formuojant ministrų kabinetą – neaišku, kiek šis procesas užtruks, kyla abejonių ir dėl to, ar nesubyrės koalicija. Apžvalgininkas Vytautas Bruveris teigia manantis, kad S. Skvernelio kandidatūra turėtų būti patvirtinta, o Vyriausybės formavime pašnekovas pasigenda naujojo prezidento Gitano Nausėdos balso.

Nacionalinis operos ir baleto teatras – skolų duobėje. Studijoje viešintis minėtosios įstaigos generalinis direktorius Jonas Sakalauskas teigia, kad teatrui, greitu metu minėsiančiam šimtmetį, reikalinga valstybės pagalba. Tiesa, nors, anot pašnekovo, yra matomas politinės valios trūkumas padėti Nacionaliniam operos ir baleto teatrui išbristi iš skolų, visgi norima džiaugtis ir minimaliais, estetinį grožį sukuriančiais pokyčiais.


Brexitas – nauja pradžia. Studijos svečias, užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius, informuoja, kad šiandien Jungtinės Karalystės konservatorių partija baigė balsavimą dėl naujojo šalies ministro pirmininko ir, panašu, juo galimai taps Borisas Johnsonas, pakeisiantis Theresą May.

Lėkščiasvydis – žaidimas, pagrįstas pagarba ir darantis pasaulį geresnį. Lėkščiasvydžio komandos „Vorai“ treneris Kęstutis Bačkis tikina, kad kaip ir visuose komandiniuose žaidimuose, taip ir lėkščiasvydyje yra reikalingas ir šoklumas, ir koordinacija, ir greitis.

Kas yra moderni bitininkystė? Štai Senovinės bitininkystės muziejaus direktorė Danutė Indrašienė džiaugiasi, kad bičių auginimu užsiima vis daugiau jaunų šeimų, o bitininkas Mindaugas Bridžius pristato išmanųjį avilį, iš kurio medus varva tiesiai į puodelį.

Vandens pramogos pajūryje: Fina Aquatics dienos minėjimas Palangoje. Plaukimo federacijos generalinis sekretorius Tomas Pakštys teigia esą ši diena yra skirta susipažinti su pačiu vandeniu, mokymo plaukti programomis ir gelbėtojų darbu.

Socialinių tinklų naujienos su Karolina Panto.


logo

Kiti laidos įrašai

Eglė Daugėlaitė
01:38:34

Laba diena, Lietuva

95
Prieš 15 val.
fonas
01:13:03

Laba diena, Lietuva

182
Prieš 4 d.
Eglė Daugėlaitė
01:13:39

Laba diena, Lietuva

40
Prieš 5 d.
Kiti laidos įrašai