Žinios. Šįmet nubausti beveik 7 tūkst. kariuomenės išvengti norėjusių vyrų

Rytoj Seimas balsuos, ar pritarti Sauliaus Skvernelio kandidatūrai į ministrus pirmininkus. Nors netikėtumų čia, manoma, nebus ir S. Skvernelį patvirtins, visgi intrigos gali kilti formuojant ministrų kabinetą – neaišku, kiek šis procesas užtruks, kyla abejonių ir dėl to, ar nesubyrės koalicija.

Šįmet nubausti beveik 7 tūkst. kariuomenės išvengti norėjusių vyrų. Remiantis Krašto apsaugos ministerijos duomenimis, tokių asmenų kasmet daugėja.

Ukrainos prezidento partija naujajame parlamente turės absoliučią daugumą. Aukščiausioje Radoje posėdžiaus neįprastai daug naujokų, nes Volodymyro Zelenskio partija nepriėmė į sąrašą esamų ar buvusių parlamentarų.

Honkonge kyla pasipiktinimo banga, kai išvakarėse buvo užpulti iš protesto grįžtantys aktyvistai ir kiti traukinio keleiviai. Policija ilgai nereagavo, o vėliau paleido įtariamuosius. Honkongo vadovė žada ištirti šokiruojantį smurtą, bet griežtai smerkia ir demokratijos reikalaujančių protestuotojų smurtą prieš Pekino atstovybę.

Čikagos teismas atmetė Neringos Venckienės skundą stabdyti jos ekstradiciją. Šiuo metu Jungtinių Amerikos Valstijų kalėjime esanti N. Venckienė nuo praėjusių metų siekia, kad jos išdavimas būtų sustabdytas. Lietuvos prokurorai siekia jai pateikti kaltinimus dėl teismo sprendimo nevykdymo, tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo ir kitų nusikaltimų.

Marijampolėje atkurtas elektros tiekimas. Dėl gedimo elektros neturėjo daugiau nei 30 tūkst. gyventojų Marijampolės mieste ir apylinkėse.

Indija pradėjo istorinę misiją į Mėnulį – raketa, kaip ir planuota, pakilo apie pietus.

Sportas. Orai.