Gyvoji istorija. Kodėl skiriasi atmintis apie Didįjį karą Vakarų ir Rytų regionuose?

Gyvoji istorija

2019.07.21 14:05

Gyvoji istorija. Kodėl skiriasi atmintis apie Didįjį karą Vakarų ir Rytų regionuose?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

2018 metais visas pasaulis minėjo I-ojo arba Didžiojo pasaulinio karo pabaigos šimtmetį. Ta proga ir Lietuvos istorikai atidžiai pažiūrėjo į šią temą, bandė apibendrinti, kaip šis karas prisimenamas, kokių pėdsakų paliko visuomenėje ir kultūroje. Iki šiol galiojusi samprata apie Didžiojo karo atmintį yra ta, kad Lietuva ir Rytų Prūsija, tai Didžiojo karo užmaršties ir karo atminties regionai, nes nemažai žinoma apie karui suteiktas reikšmes Vokietijoje, ir beveik nieko nežinoma apie tai, kaip šis karas buvo pateikiamas Lietuvoje.

Laidoje dalyvauja vienas iš monografijos „Didysis karas visuomenėje ir kultūroje: Lietuva ir Rytų Prūsija” autorių istorikas dr. Vasilijus Safronovas, KU Baltijos istorijos ir archeologijos instituto direktorius. Laidos vedėja Inga Berulienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Archeologijos, istorijos, dailės, architektūros, sakralinio meno, kraštovaizdžio paminklai, esantys šalia mūsų, tampa ypač įdomūs ir saugotini tada, kai mes juos geriau pažįstame. Bibliotekų, muziejų ir archyvų fondai – taip pat neišsemiami lobynai, kuriuos reikia mokėti atverti, kad patirtume pažinimo džiaugsmą.Pažinkime kultūros paveldą ne iš akademinių knygų, bet naujausių tyrimų, vertingų patirčių ir aktualizuokime – kodėl mums tai galėtų būti svarbu. Kultūros paveldas – tai, kas leidžia pajausti savo išskirtinumą ir bendrumą kitų kultūrų kontekste.

Kiti laidos epizodai

Gyvoji istorija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.