„Labas rytas, Lietuva“ II d. Tęsiasi „Misija Sibiras“ darbai: susitikimas su Kazachstano lietuviu ir politinio kalinio dukros kapo atradimas

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ II dalyje svarstoma mikrorajonų ateitis bei žvelgiama į esančią dabartį. Istorikas Zigmas Vaitkus, įkvėptas pasakojimų apie Lenkijos mikrorajonus, apžvelgia situaciją Lietuvoje – miegamieji rajonai bei daugiabučiai niekada neatitiks blogų palyginimų, jei patys gyventojai puoselės savo aplinką, pasak jo.

Pietų Korėjoje – kasmetis purvo festivalis. Čia vyksta ne tik pramogos, bet ir grožio procedūros, mat purvas – gydomasis, kasamas specialiai šiam festivaliui. Daugiau – reportaže.

Šio ryto kultūros apžvalga perša išvadą, kad parodos ir šventės iš didžiųjų Lietuvos miestų keliasi į į gamtą, mažus miestelius. Visą ateinančią savaitę daug renginių laukia festivalyje Druskininkų vasara su Čiurlioniu. Uostamiestyje jau nuo savaitės vidurio prasidės Jūros šventė. Tiesa, pajūrio miestuose – daugybė koncertų visų muzikos stilių mėgėjams.

Rytas su muzika – pirmadienį praskaidrino atlikėjos Ingridos Toleikytės, geriau žinomos slapyvardžiu I.T., daina. Išgarsėti, atliekant savo kūrybą, bus sunku, tačiau atlikėja pasiryžusi žengti šiuo keliu.

„Misijos Sibiras“ dalyviai, pasiekę kelionės tikslą Kazachstaną, iš karto ėmėsi darbų. Jau pirmą dieną jie suskubo tvarkyti lietuvių tremtinių kapus. Šeštadienį „Misija Sibiras“ dalyviai aptiko svarbų kapą, kuriame palaidota 93 metų politinio kalinio Jurgio Dirvonskio dukra Nijolė, į Anapilį iškeliavusi 8 mėnesių ir palaidota Karagandoje. Tai pat misijos dalyviai susitiko su Kazachstano lietuviu, fotografu Dimitrijumi Rugiu, kurio seneliai buvo ištremti į Sibirą, o darbo ieškojosi Kazachstane. Anot jo, grįžimas į Lietuvą itin miglotas, mat jis labiau reikalingas šios tatutos žmonėms.

„Muzikali injekcija“ – sako Jonas Nainys, vienas iš „Radistų“, kuris kartu su kolega Rolandu Mackevičiumi lankėsi svečiuose bei prieš būsimą savo vardo festivalį pristatė naują vaizdo klipą bei dainą. Kokia yra pastarųjų siunčiama žinutė?

Laidą užbaigia spaudos apžvalga su Modestu Naudžiumi ir konkursai žiūrovams su Juste Tamošaitiene.

Ved. Ignas Krupavičius.