„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Horoskopai, žvaigždės ir burtai: glosto ego bei padeda atsikratyti atsakomybės

Liepos 22-oji – pirmadienis. „Labas rytas, Lietuva“ komanda pasitinka naują savaitę kartu.

Pirmasis siužetas nukelia į bitininkystės muziejų, kuriame bitinkai pristato savo amatą. Lietuvoje populiarėja bitininkystė. Šio verslo imasi vis daugiau jaunų žmonių, o jų šiuolaikiškai tvarkomi bitininkystės ūkiai yra rentabilūs, iš jų pavyzdį ima Skandinavijos bei Vakarų Europos bitininkai. Lietuviai naujai atkuria ne tik pačius seniausius metodus, bet ir sukuria išmanius avilius, iš kurių tiesiai į puodelį varva medus.

Įdomybės iš užsienio: Sankt Peterburge 1 000 irklentininkų surengė karnavalą. Pripučiamas irklentes kanalu plukdė kino ir animacinių filmukų herojai. Kai kam teko ir sušlapti bandant išlaikyti pusiausvyrą ant vandens. Renginiu siekta į miestą pritraukti turistų.

Rubrikoje žvalus rytas sporto trenerė Joana Bartaškienė pristato šio pirmadienio mankštą. Energijos ir geros nuotaikos užtaisas!

Toliau laidoje – kultūros naujienos. Šio ryto kultūros apžvalga įdomi tuo, jog pasirodo, kad parodos ir šventės iš didžiųjų Lietuvos miestų keliasi į į gamtą, mažus miestelius. Visą ateinančią savaitę daug renginių laukia festivalyje Druskininkų vasara su Čiurlioniu. Uostamiestyje jau nuo savaitės vidurio prasidės Jūros šventė. Tiesa, pajūrio miestuose – daugybė koncertų visų muzikos stilių mėgėjams.

Kita tema apie kurią plačiau papasakos VU Teisės fakulteto asistentė, advokatė dr. Vida Petrylaitė. Žalos atlyginimas darbuo santykiuose: kada darbdavys turi padengti darbuotojo išlaidas? Kaip ir kreiptis dėl atsiskaitymų? Apie viską išsamiai pasakoja studijos viešnia.

Nuotaikinga tema – burtų kaina. LRT žurnalistė Jurgita Čeponytė pasidomėjo, ar žmonės vis dar (o gal ir vėl) tiki burtais, pranašystėmis ir horoskopais. Anot Jurgitos tyrimo, rezultatai nestebina – tūkstantmečio karta – narcizų karta, jiems patinka, kai kalbana konkrečiai apie juos ir taip glostomas jų ego. Tad asmeniškai jiems sudarytas žvaigždių planas – didelis malonumas. Iš kitos pusės – ši karta patiria daug streso, todėl horoskopuose perskaičius, kad kaltos yra žvaigždės, o ne jūsų apsisprendimas – apima palaima, kad viskas bus gerai. Apie tai ir kitus įdomius žurnalistės atradimus pokalbis studijoje.

2013 metais liepos 22 dieną Londone gimęs Kembridžo kunigaikštienės Keitės Middleton ir Princo Viljamo pirmasis sūnus Kembridžo Princas Džordžas yra ir pirmas Velso Princo Čarlzo anūkas. Princas, kuriam šiandien sukanka šešeri, yra trečias eilėje į Britanijos sostą po senelio ir tėvo. Kembridžo kunigaikštis yra Vindzorų dinastijos atstovas.

Spaudos apžvalga su Modestu Naudžiumi. Ved. Ignas Krupavičius.