Žinios. Ukrainos parlamento rinkimus laimėjo prezidento Volodymyro Zelenskio partija „Liaudies tarnas“

Premjeras Saulius Skvernelis susitiks su prezidentu Gitanu Nausėda aptarti Vyriausybės formavimo. Pasak premjero atstovo, bus aptartos galimos konkrečios ministrų kandidatūros. Gitanui Nausėdai pradėjus eiti prezidento pareigas, Vyriausybė jam grąžino įgaliojimus. Atnaujintą Vyriausybę valdantieji „valstiečiai“ sutarė formuoti kartu su „socialdarbiečiais“, „tvarkiečiais“ ir Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovais.

Ukrainos parlamento – Aukščiausiosios Rados - rinkimus laimėjo prezidento Volodymyro Zelenskio partija „Liaudies tarnas“, ji surinko 44 procentus balsų. Vis dėlto, neperkopusi 50 proc. ribos partija turės tartis dėl koalicijos. Prognozuojama, kad Zelenskis pirmiausia sieks formuoti valdžią kartu su roko grupės vokalistu Sviatoslavu Vakarčuku ir jo „Balso“ partija.

Pinigų yra, o kelių – ne. Seimo Biudžeto ir finansų komitetas susidomėjo, kodėl trejus metus iš eilės keliams tiesti ar remontuoti numatyti dešimtys milijonų eurų kaupiami ir nepanaudojami, o kelininkai skundžiasi pasodinti ant bado dietos, atleidžiami darbuotojai. Susisiekimo ministras sako neturintis tikslo nustekenti verslą, bet darbų kainos esą turi būti teisingos.

Reportažas iš Ispanijos – čia verslininkai pastaraisias metais sulaukia didelio turistų susidomėjimo. Juos traukia - levandos. Ūkininkams jas auginti apsimoka finansiškai, o jų laukai žavi atvykėlius.

Australijoje prie Sidnėjaus operos verslininkas ir išradėjas Deividas Meimanas paminėjo „Apollo 11“ misijos penkiasdešimtmetį skraidydamas reaktyvine skraidykle. Meimanas ja atliko triukus ir skraidė aplink Operos pastatą.

Orai.