Panorama. Pinigų yra, o kelių – ne: kelių būklė prasta, nors kasmet atlieka dešimtys milijonų nuo jų tvarkymo

Ukrainoje baigėsi rinkimai į šalies parlamentą, Aukščiausiąją Radą, kuriuos, prognozuojama, užtikrintai laimės turėtų naujojo prezidento Volodymyro Zelenskio partija „Liaudies tarnas“.

Pinigų yra, o kelių - ne. Tokia situacija nusprendė pasidomėti Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, mat Lietuvos kelių būklė prasta, nors kasmet atlieka dešimtys milijonų nuo jų tvarkymo. Kelininkai skundžiasi pasodinti ant bado dietos, Susisiekimo ministras pripažįsta - situacija pasikeitė, esą, metas dirbti už protingas kainas.

Nuo kitų metų žemės ūkio įmonėms kelis kartus turėtų didėti mokesčiai už aplinkos teršimą, nes, pasak Aplinkos ministerijos,dabar labiau apsimoka teršti aplinką nei investuoti į ją tausojančias priemones. Tačiau kiaulių augintojai sako, kad milijonų tokioms investicijoms neturi ir be valstybės ar Europos pagalbos neapsieitų.

Netvarkomi sodų bendrijų keliai, bendrijos mokesčio nemokantys gyventojai ar nepageidaujamas verslas kaimyniniame name – tai tik kelios iš bėdų, su kuriomis susiduria soduose namus turintys žmonės. Todėl sodininkų bendrijų atstovai nusprendė įstatymo pataisomis reglamentuoti, kas gyvenant sodų bendrijoje galima ir privaloma, o kas turi būtų draudžiama.

Valdžia finansiškai skatins įsivaikinti vyresnius vaikus. Seime priimtos įstatymo pataisos numato, kad vyresnius nei dvejų metų vaikus įsivaikinę tėvai, pasiėmę jo priežiūros atostogų, nuo kitų metų galės gauti tokias pat išmokas, kokios dabar mokamos už vaikus iki dvejų metų. Tikimasi, kad nauja tvarka paskatins šeimas įsivaikinti ne tik kūdikius, bet ir vyresnius vaikus.

Sunkiai besiverčiantiems žmonėms – skautų parama. Savanoriai neatlygintinai restauruoja gyvenamąsias patalpas, nudažo namus, gražina aplinką. Skautų projektas „Nuspalvink Lietuvą“ tokiu būdu ketina įnešti spalvų tiems, kam labiausiai jų trūksta.

Šimtai tūkstančių žmonių septintą savaitgalį iš eilės Honkonge protestuoja prieš Pekino kontoliuojamą valdžią. Nors protestai kilo dėl prieštaringai vertinamo įstatymo, kuriuo būtų palengvinta ekstradicija į Kiniją, dabar kai įstatymo buvo atsisakyta, protestai vyksta dėl demokratinių reformų pusiau autonomiškame mieste.

Daugiau nei tūkstantis ugniagesių Portugalijoje kovoja su milžiniškais miškų gaisrais. Didžiausi jų liepsnoja kalnuotoje centrinėje šalies dalyje. Čia prieš dvejus metus per panašius gaisrus žuvo daugiau kaip šimtas žmonių.

Ved. Guoda Pečiulytė.