Panorama. Vokietija mini 75-ąsias nesėkmingo pasikėsinimo į Adolfą Hitlerį metines (su vertimu į gestų k.)

Vilniaus rajono tarybos nariai į Baltarusijos Ašmenos savivaldybę vyks semtis patirties turizmo srityje, pasak savivaldybės atstovės. Šios kelionės atsisakė opozicijos nariai, kurie šį vizitą pavadino „savaitgalio išvyka“ ir lėšų švaistymu. Ekspertams tai ir saugumo klausimas, kurie mano, kad mokymąsis iš Rusijos ar Baltarusijos atrodo itin keistas.

Tolimųjų reisų vairuotųjų atlyginimų klausimas nukeltas į rudenį. Iki tol iš trišalių derybų pasitraukusioms profsąjungoms Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis siūlo tartis su vežėjų atstove „Linava“. Tuo tarpu Lietuvos banko ekonomistai skaičiuos, kiek galima didinti tolimų reisų vairuotojų atlyginimus, kad tai netaptų per didele našta darbdaviams.

Didžiosios pasaulio šalys pasmerkė Iraną, šiam sulaikius su Jungtinės Karalystės vėliava plaukiantį tanklaivį. Tarp sulaikytos laivo įgulos yra ir Latvijos pilietis, kurį Ryga siūlo nedelsiant paleisti.

Donaldas Trumpas Baltuosiuose rūmuose priėmė astronautus Buzz'ą Aldrin'ą ir Michael'ą Collins'ą, kurie dalyvavo misijoje „Apollo 11“, kai žmonija pirmą kartą išsilaipino mėnulyje. Donaldas Trumpas pažadėjo, kad ir ateityje siųs žmones į mėnulį.

Vokietija mini 75-ąsias nesėkmingo pasikėsinimo į Adolfą Hitlerį metines, kai pulkininkas Klausas fon Štaufenbergas, kartu su kitais pogrindžio rezistencijos dalyviais, bandė nužudyti fiurerį bunkeryje, lagamine paslėpdami bombą.

Lietuvos garbės sargybos kuopoje atvirkščia situacija nei kaimyninėje Lenkijoje – tarp beveik 250 karių nėra nei vienos moters. Pasak kariuomenės atstovų, tokia galimybė yra, tačiau neatsiranda nei vienos norinčios.

Kupiškio rajone, Salamiestyje, vietos verslininkas parduotuvių viduje įkūrė skaityklas. Taip siekiama, kad žmonės tiek daugiau skaitytų, tiek neužmirštų knygų. Tai pastūmėjo vis dažniau uždaromų rajonų bibliotekų reiškinys.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Su vertimu į gestų kalbą.