Panorama. Gitanas Nausėda įvardijo ministrus, kurie galėtų likti formuojamoje Vyriausybėje (su vertimu į gestų k.)

Po valdančiųjų partijų vadovų ir Prezidento susitikimo, įvardyti ministrai, kurie Gitano Nausėdos teigimu, dirba gerai ir galėtų likti formuojamoje Vyriausybėje. Vis dar daug klausimų Prezidentas sako turintis socialinės apsaugos ir darbo minsitrui Linui Kukuraičiui. Valstiečių lyderio Ramūno Karbauskio teigimu, krašto apsaugos ministru greičiausiai liks Raimundas Karoblis, o Tvarkos ir teisingumo partijai, kuriai atiteko ši ministreija, bus ieškoma kitos.

Parlamentarė Agnė Širinskienė išplatino laišką Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariams, kuriame ji teigia, kad nebedalyvaus kitų metų Seimo rinkimuose. Esą ji nusivylusi frakcijos nariais, kurie nepalaikė jos sprendimo pereiti į Tvarkos ir teisingumo frakciją.

Palikti arbatpinigių Lietuvoje galima ne tik grynaisiais, bet galimybė už aptarnavimą atsidėkoti banko kortele per trejus metus taip ir neprigijo. Dabar kavinių darbuotojų viltis – jei klientai neturi grynųjų, arbatpinigių gauti telefonu. Mokesčių inspekcija sako – arbatpinigių sumos Lietuvoje kuklios, bet apmokestinamos. Ekspertų teigimu, gauti arbatpinigių ne grynaisiais personalą labiausiai motyvuotų kuo mažesni mokesčiai.

Donaldas Trumpas skelbia, kad Jungtinių Valstijų karo laivas Persijos įlankoje sunaikino nepilotuojamą Irano orlaivį. Teheranas sako, kad visi dronai grįžo į bazes ir Amerika galėjo numušti savo pačios orlaivį. Įtampą strateginiame vandens kelyje jau kurį laiką didina tanklaivių karas, bet jei žinia pasitvirtins, tai bus pirmas kartas po ilgo laiko, kai Pentagonas naudoja jėgą prieš Iraną.

Vos 50 kilometrų nuo Vilniaus statomos Baltarusijos atominės jėgainės Astrave ateitis, pasak Europos Komisijos vice-pirmininko, priklauso nuo to, kaip Batarusija reaguos į Europos Sąjungos streso testo rezultatus. Vilniuje viešintis energetikos eurokomisaras Marošas Šefčovičius sako, kad nors rekomendacijos parengtos, Baltarusija į jas kol kas nereagavo. Baltarusija nereaguoja į ES pateiktas rekomendacijas Astravo AE, iki tol ji laikoma nesaugia.

Nyderlandų aukščiausiasis teismas pripažino, kad valstybė iš dalies kalta dėl to, kad kariai Srebrenicoje neužkirto kelio Bosnijos musulmonų išžudymui. Tačiau teisėjai sumažino žemesnės instancijos teismo įvertinimą – kariams skyrė nebe 30 procentų, o 10 procentų kaltės. Esą Nyderlandų pajėgos turėjo labai mažai šansų užkirsti kelią etniniam valymui. Byla sukūrė precedentą pripažinti vyriausybių kaltę jei jų taikdariai neapsaugo civilių ir atvėrė kelią reikalauti kompensacijų.

Vokietijos kanclerė pasmerkė Donaldo Trampo raginimą keturioms Amerikos parlamentarėms grįžti iš kur atvykusioms. Anksčiau tai padarė Jungtinės Karalystės bei Kanados premjerai, Europos Vadovų tarybos pirmininkas ir kiti pasaulio lyderiai. Kaltinimai prezidentui rasizmu visą savaitę dominuoja Jungtinių Valstijų politikoje. Respublikonai nepasmerkė Trumpo, bet privačiai spaudžia jį atsiriboti nuo rasistinės skanduotės per jo mitingą. Trumpas patikino, kad ją smerkia, bet vaizdo įrašas rodo ką kita.

Jurbarke atidengtas Sinagogų aikštės memorialas, įamžinantis šiame mieste gyvenusius žydus ir karo metais juos gelbėjusius jurbarkiečius.

Žagarės vyšnių festivalyje šiemet šventės tradicijos nelaužomos, bet yra ir naujovių. Visą savaitgalį Žagarėje draudžiama prekiauti stipriaisiais alkoholiniais gėrimais. Šventėje nutarta atsisakyti ir plastikinių vienkartinių indų.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Su vertimu į gestų kalbą.