Žinios. Vilniuje viešintis energetikos eurokomisaras Marošas Šefčovičius pasisakė ir apie Baltarusijos atominę elektrinę

Po valdančiųjų partijų vadovų ir Prezidento susitikimo, įvardyti ministrai, kurie Gitano Nausėdos teigimu, dirba gerai ir galėtų likti formuojamoje vyriausybėje. Vis dar daug klausimų Prezidentas sako turintis socialinės apsaugos ir darbo minsitrui Linui Kukuraičiui. Valstiečių lyderio Ramūno Karbauskio teigimu, krašto apsaugos ministru greičiausiai liks Raimundas Karoblis, o Tvarkos ir teisingumo partijai, kuriai atiteko ši ministreija, bus ieškoma kitos.

Parlamentarė Agnė Širinskienė išplatino laišką Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariams, kuriame ji teigia, kad nebedalyvaus kitų metų Seimo rinkimuose. Esą ji nusivylusi frakcijos nariais, kurie nepalaikė jos sprendimo pereiti į Tvarkos ir teisingumo frakciją.

Seime įregistruota įstatymo pataisa, kuria siekiama uždrausti savivaldybės būstus pernuomoti. Socialdemokratai tokią pataisą pateikė po to, kai šią savaitę LRT tyrimas paskelbė, kad iš Neringos savivaldybės butus išsinuomoję buvę ar esami politikai bei savivaldybės įmonių darbuotojai juos vasarą pernuomoja turistams.

Vilniuje dėl įtarimų naftos užteršimu suimtas Rusijos verslininkas Romanas Ružečko paprašė suteikti jam politinį prieglobstį. Šiam verslininkui gegužę teismas Rusijoje už akių paskyrė areštą ir paskelbė jo paiešką.

Donaldas Trumpas skelbia, kad Jungtinių Valstijų karo laivas Persijos įlankoje sunaikino nepilotuojamą Irano orlaivį. Teheranas sako, kad visi dronai grįžo į bazes ir Amerika galėjo numušti savo pačios orlaivį. Įtampą strateginiame vandens kelyje jau kurį laiką didina tanklaivių karas, bet jei žinia pasitvirtins, tai bus pirmas kartas po ilgo laiko, kai Pentagonasnaudoja jėgą prieš Iraną.

Nyderlandų aukščiausiasis teismas pripažino, kad valstybė iš dalies kalta dėl to, kad kariai Srebrenicoje neužkirto kelio Bosnijos musulmonų išžudymui. Tačiau teisėjai sumažino žemesnės instancijos teismo įvertinimą – kariams skyrė nebe 30 procentų, o 10 procentų kaltės. Esą Nyderlandų pajėgos turėjo labai mažai šansų užkirsti kelią etniniam valymui. Byla sukūrė precedentą pripažinti vyriausybių kaltę jei jų taikdariai neapsaugo civilių ir atvėrė kelią reikalauti kompensacijų.

Vos 50 kilometrų nuo Vilniaus statomos Baltarusijos atominės jėgainės Astrave ateitis, pasak Europos Komisijos vice-pirmininko, priklauso nuo to, kaip Batarusija reaguos į Europos Sąjungos streso testo rezultatus. Vilniuje viešintis energetikos eurokomisaras Marošas Šefčovičius sako, kad nors rekomendacijos parengtos, Baltarusija į jas kol kas nereagavo.

Nuskendusio kelto „Estonia“ byloje teismas prie Paryžiaus atmetė daugiau kaip tūkstančio aukų artimųjų ieškinį Vokietijos laivų statyklai ir Prancūzijos sertifikavimo agentūrai. Iš Talino į Stokholmą plaukęs laivas nuskendo per audrą 1994 m. rugsėjį, žuvo 852 iš 989 keleivių ir įgulos narių.

Žagarės vyšnių festivalyje šiemet šventės tradicijos nelaužomos, bet yra ir naujovių. Visą savaitgalį Žagarėje draudžiama prekiauti stipriaisiais alkoholiniais gėrimais. Šventėje nutarta atsisakyti ir plastikinių vienkartinių indų.

Lankytojų mėgstamas Tado Ivanausko zoologijos muziejus Kaune švenčia šimtmetį. Gamtininkai džiaugiasi, kad jiems pavyko išsaugoti seniausius eksponatus, o ilgus metus kauptus rinkinius jiems patiki saugoti kolekcininkai.

Sportas. Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau