„Laba diena, Lietuva“. Neįprastos nakvynės Lietuvoje – traukinio vagonai, skirtingų kultūrų palapinės ir hobitų nameliai iš „Žiedų valdovo“

LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ eteryje – trumpa naujienų apžvalga su Guoda Pečiulyte ir Ignu Andriukevičiumi.

Intensyvi politinė savaitė – ar Seimo narė, perėjusi į „Tvarkos ir teisingumo“ frakciją, tačiau formaliai vis dar atstovaujanti „Valstiečius ir žaliuosius“, nepažeidė Seimo statuto? Ši ir kitos politinio pobūdžio aktualijos – politologės Rimos Urbonaitės komentare.

Vilniaus geležinkelio stotyje liepos 17 d. išlydėta šešiolikos „Misija Sibiras“ dalyvių komanda pasiekė Kazachstaną. Jau pirmą kelionės dieną išvydę pirmuosius lietuvių tremtinių kapus, ekspedicijos dalyviai suskubo juos sutvarkyti ir palikti nors po dalelę gimtosios Lietuvos žemės. Daugiau naujienų iš Kazachstano praneša LRT reporterė ir misijos dalyvė Audra Avižiūtė

Ukrainoje sekmadienį vyks Parlamento rinkimai. Ką rodo naujausios nuomonių apklausos ir kodėl šie rinkimai svarbūs ir Lietuvai pasakojo užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė.

Jurbarke atidengtas Sinagogų aikštės memorialas, įamžinantis šiame mieste gyvenusius žydus ir karo metais juos gelbėjusius jurbarkiečius. Jurbarke gyvenusios gausios žydų bendruomenės istorija domėjosi LRT reporterė Jūratė Anilionytė

Nemokamos telefoninės programėlės – ar iš tiesų jos tokios nekaltos ir visiškai nieko nekainuojančios? Atsakymą pateikia LRT žurnalistė Jurgita Čeponytė.

Taptautinė vėžio tyrimų agentūra skelbia – naktinis, pamainis darbas yra itin žalingas žmogui. Toks darbas, tikriausiai, gali sukelti net vėžį. Kodėl paliktas žodelis „tikriausiai“ bei kuo naktinis darbas toks žalingas pasakojo NVI vėžio epidemiologijos laboratorijos vedėja Giedrė Smailytė.

Kasmetinis, vieno seniausių miestų Žagarės miesto vyšnių festivalis pasitinka atsinaujinęs. Nutarta visomis festivalio dienomis drausti prekiauti alkoholiniais gėrimais ir naudotis aplinką teršiančiais plastiko indais. Daugiau – Ainos Mizgirdės pasakojime.

Neįprastos nakvynės Lietuvoje – traukinio vagonai, skirtingų kultūrų palapinės ir hobitų nameliai iš „Žiedų valdovo“. Visa tai galima patirti neišvykus į užsienį. Apie tokių objektų lokacijas ir ypatumus – vietinio turizmo ekspertės Neringos Sutkaitytės įžvalgose.

Garsusis Tado Ivanausko zoologijos muziejus Kaune švenčia savo įkūrimo šimtmetį. Muziejus gali pasigirti itin gausu eksponatų spektru – nuo mažiausių organizmų iki mėlynojo banginio iškamšos. Lankytojų traukos centras ir darbuotojų pasakojimai – dar viename Jūratės Anilionytės reportaže.

Kaip dažnai susimąstome, ar muziejuose esantys eksponatai yra originalūs? Galbūt viso labo tai tėra kopijos? Kodėl muziejai tikrąsias relikvijas keičia kopijomis ir kada jos gali tapti tikra vertybe?

Socialinių tinklų apžvalga su Karolina Panto.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau