Žinios. Agnė Širinskienė žada atsisakyti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės ir šio komiteto narės posto

Prezidentas Gitanas Nausėda norėtų, kad atnaujintoje Vyriausybėje ir toliau pareigas eitų krašto apsaugos, finansų, ekonomikos ir inovacijų ministrai. Po šalies vadovo susitikimo su valdančiųjų partijų lyderiais, prezidento patarėjo Povilo Mačiulio teigimu, skiriant ministrus bus svarbus ne jų lojalumas partijai, o dalykinės savybės, reputacija ir atsakomybė. Prieš inauguraciją Nausėda abejojo dėl socialinės apsaugos ir darbo bei žemės ūkio ministrų veiklos.

Parlamentarė Agnė Širinskienė išplatino laišką Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariams, kuriame ji teigia, kad nebedalyvaus kitų metų Seimo rinkimuose. Esą ji nusivylusi frakcijos nariais, kurie nepalaikė jos sprendimo pereiti į Tvarkos ir teisingumo frakciją. Širinskienė žada atsisakyti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės ir šio komiteto narės posto.

Seime įregistruota įstatymo pataisa, kuria siekiama uždrausti savivaldybės būstus pernuomoti. Socialdemokratai tokią pataisą pateikė po to, kai šią savaitę LRT tyrimas paskelbė, kad iš Neringos savivaldybės butus išsinuomoję buvę ar esami politikai bei savivaldybės įmonių darbuotojai juos vasarą pernuomoja turistams. Pagal dabar galiojančią tvarką, savivaldybės būstą leidžiama pernuomoti. Tuo naudojasi bent penki mero Dariaus Jasaičio partijos kolegos socialdemokratai.

Vilniuje dėl įtarimų naftos užteršimu suimtas Rusijos verslininkas Romanas Ružečko paprašė suteikti jam politinį prieglobstį. Šiam verslininkui gegužę teismas Rusijoje už akių paskyrė areštą ir paskelbė jo paiešką.

Donaldas Trampas skelbia, kad Jungtinių Valstijų karo laivas Persijos įlankoje sunaikino nepilotuojamą Irano orlaivį. Teheranas sako, kad visi dronai grįžo į bazes ir Amerika galėjo numušti savo pačios orlaivį. Įtampą strateginiame vandens kelyje jau kurį laiką didina tanklaivių karas, bet jei žinia pasitvirtins, tai bus pirmas kartas po ilgo laiko, kai Pentagonas naudoja jėgą prieš Iraną.

Nyderlandų aukščiausiasis teismas pripažino, kad valstybė iš dalies kalta dėl to, kad kariai Srebrenicoje neužkirto kelio Bosnijos musulmonų išžudymui. Tačiau teisėjai sumažino žemesnės instancijos teismo įvertinimą – kariams skyrė nebe 30 procentų, o 10 procentų kaltės. Esą Nyderlandų pajėgos turėjo labai mažai šansų užkirsti kelią etniniam valymui. Byla sukūrė precedentą pripažinti vyriausybių kaltę jei jų taikdariai neapsaugo civilių ir atvėrė kelią reikalauti kompensacijų.

Lankytojų mėgstamas Tado Ivanausko zoologijos muziejus Kaune – švenčia šimtmetį. Gamtininkai džiaugiasi, kad jiems pavyko išsaugoti seniausius eksponatus, o ilgus metus kauptus rinkinius jiems patiki saugoti kolekcininkai.

Rytoj Jungtinės Valstijos ir viisas pasaulis minės 50-ąsias pirmojo žmonių išsilaipinimo Mėnulyje metines, bet turbūt ne visi žino, kad Žemėje tebėra trys astronautus į mūsų palydovą skraidinti galintys erdvėlaiviai. Dabar jie tapo muziejų eksponatais.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau