Žinios. Dėl įtarimų naftos užteršimu suimtas Romanas Ružečko prašo suteikti politinį prieblobstį

Prezidentas Gitanas Nausėda norėtų, kad atnaujintoje Vyriausybėje ir toliau pareigas eitų krašto apsaugos, finansų, ekonomikos ir inovacijų bei užsienio reikalų ministrai. Po šalies vadovo susitikimo su valdančiųjų partijų lyderiais, prezidento patarėjo Povilo Mačiulio teigimu, skiriant ministrus bus svarbus ne jų lojalumas partijai, o dalykinės savybės, reputacija ir atsakomybė.

Parlamentarė Agnė Širinskienė išplatino laišką Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariams, kuriame ji teigia, kad nebedalyvaus kitų metų Seimo rinkimuose. Esą ji nusivylusi frakcijos nariais, kurie nepalaikė jos sprendimo pereiti į Tvarkos ir teisingumo frakciją.

Seime įregistruota įstatymo pataisa, kuria siekiama uždrausti savivaldybės būstus pernuomoti. Socialdemokratai tokią pataisą pateikė po to, kai šią savaitę LRT tyrimas paskelbė, kad iš Neringos savivaldybės butus išsinuomoję buvę ar esami politikai bei savivaldybės įmonių darbuotojai juos vasarą pernuomoja turistams.

Vilniuje dėl įtarimų naftos užteršimu suimtas Rusijos verslininkas Romanas Ružečko paprašė suteikti jam politinį prieglobstį. Šiam verslininkui gegužę teismas Rusijoje už akių paskyrė areštą ir paskelbė jo paiešką.

Donaldas Trumpas skelbia, kad JAV karo laivas Persijos įlankoje sunaikino nepilotuojamą Irano orlaivį. Teheranas sako, kad visi dronai grįžo į bazes ir Amerika galėjo numušti savo pačios orlaivį.

Nyderlandų aukščiausiasis teismas pripažino, kad valstybė iš dalies kalta dėl to, kad kariai Srebrenicoje neužkirto kelio Bosnijos musulmonų išžudymui. Tačiau teisėjai sumažino žemesnės instancijos teismo įvertinimą – kariams skyrė nebe 30 proc., o 10 proc. kaltės. Esą Nyderlandų pajėgos turėjo labai mažai šansų užkirsti kelią etniniam valymui.

Lankytojų mėgstamas Tado Ivanausko zoologijos muziejus Kaune – švenčia šimtmetį. Gamtininkai džiaugiasi, kad jiems pavyko išsaugoti seniausius eksponatUs, o ilgus metus kauptus rinkinius jiems patiki saugoti kolekcininkai.

Rytoj JAV ir visas pasaulis minės 50 pirmojo žmonių išsilaipinimo Mėnulyje metines, bet turbūt ne visi žino, kad Žemėje tebėra trys astronautus į mūsų palydovą skraidinti galintys erdvėlaiviai. Dabar jie tapo muziejų eksponatais.

Sportas. Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau