Žinios. Klaipėdoje vyks naktinis bėgimas: moterys ir merginos solidarizuojasi taip palaikydamos sergančias krūties vėžiu

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien susitiks su valdančiąją koaliciją subūrusių partijų lyderiais aptarti Vyriausybės sudėties. Vakar Gitanas Nausėda pateikė Seimui Sauliaus Skvernelio kandidatūrą toliau eiti premjero pareigas, dėl to parlamentarai balsuos antradienį. Prezidentas dar turės patvirtinti naujosios Vyriausybės sudėtį. Derybose dėl Vyriausybės atnaujinimo kol kas daugiausia diskusijų kelia krašto apsaugos ministro pozicija.

Būsimasis kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys sako, kad yra prieš privalomą moterų įtraukimą į šauktinių sąrašus. Pasak jo, moterys į šauktinių tarnybą toliau turi eiti savanoriškai, taip pat kariuomenei sudėtinga šiandien sudaryti sąlygas dideliam šauktinių merginų skaičiui, nes tam reikėtų atskirų patalpų. Seimui pritarus Rupšio skyrimui kariuomenės vadu, generolas sakė, kad per jo penkerių metų kadenciją bent viena moteris turėtų tapti pulkininke, bet žadėjo dirbtinai to neinicijuoti.

Jurbarke šiandien bus atiidengtas Sinagogų aikštės memorialas. Jis buvo kuriamas trejus metus privačiomiis lėšomis, iš dalies finansuojant Geros valios fondui. Projektas suvienijo Jurbarko žydų palikuonis iš Izraelio, Jungtinių Valstijų, Pietų Afrikos, Jungtinės Karalystės, Rusijos bei Kanados. Paminklą sukūrė žinomas skulptorius Dovydas Zundelovičius.

Rytoj Jungtinės valstijos ir visas pasaulis minės 50-ąsias pirmojo žmonių išsilaipinimo Mėnulyje metines, bet turbūt ne visi žino, kad Žemėje tebėra trys astronautus į mūsų palydovą skraidinti galintys erdvėlaiviai. Dabar jie tapo muziejų eksponatais.

Jungtinių Valstijų kariuomenė Hormūzo sąsiauryje numušė Irano bepilotę skraidyklę. Apie tai pranešęs prezidentas Donaldas Trumpas sako, kad dronas buvo labai arti – maždaug iki 900-tų metrų – priskridęs prie vieno iš Jungtinių Valstijų laivo ir kėlė grėsmę įgulai bei pačiam laivui.

Daugumą atstovų rūmuose atsikovoję JAV demokratai įvykdė vieną pagrindinių rinkimų pažadų – padidinti minimalų valandinį įkainį. Taigi vakar vėlai vakare, pirmą kartą per pastarąjį dešimtmetį minimalus federalinis atlyginimas jungtinėse valstijose padidintas iki 15 dolerių už valandą. Tai kiek daugaiu nei 13 eurų. Tiek teks mokėti net padavėjoms. Iki šiol jų minimalus valandinis atlyginimas mažesnis, teisinantis, kad jos gauna arbatpinigių. Pagal kompromisą su atstovų rūmų centristais įstatymas bus įgyvendinams laipsniškai – per 6 metus.

Lankytojų mėgstamas Tado Ivanausko zoologijos muziejus Kaune švenčia šimtmetį. Gamtininkai džiaugiasi, kad jiems pavyko išsaugoti seniausius eksponatus, o ilgus metus kauptus rinkinius jiems patiki saugoti kolekcininkai.

Klaipėdoje šį vakarą vyks Brolių pranciškonų ir Nacionalinės krūties ligų asociacijos iniciatyva surengtas Šventosios Magdalenos nakties bėgimas moterims ir merginoms. Renginys skirtas ne tik palaikyti moteris, sergančias krūties vėžiu, bet ir skatinti visuomenę atkreipti dėmesį ir kovoti su šia liga.

Žagarėje prasideda Vyšnių festivalis. Joniškio rajono taryba nusprendė, kad kol vyks festivalis, stipriais alkoholiniais gėrimais negalės prekiauti ne tik renginio vietų prekybininkai, bet ir miesto teritorijoje esančios parduotuvės. Siūlyta per renginį alkoholio visai atsisakyti, bet ši iniciatyva palaikymo nesulaukė.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau