Žinios. Generolas majoras Valdemaras Rupšys: moterys turi pačios apsispręsti ar nori tarnauti kariuomenėje

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien susitiks su valdančiąją koaliciją subūrusių partijų lyderiais aptarti Vyriausybės sudėties. Vakar Gitanas Nausėda pateikė Seimui Sauliaus Skvernelio kandidatūrą toliau eiti premjero pareigas, dėl to parlamentarai balsuos antradienį.

Būsimasis kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys sako, kad yra prieš privalomą moterų įtraukimą į šauktinių sąrašus. Pasak jo, moterys į šauktinių tarnybą toliau turi eiti savanoriškai, taip pat kariuomenei sudėtinga šiandien sudaryti sąlygas dideliam šauktinių merginų skaičiui, nes tam reikėtų atskirų patalpų.

JAV kariuomenė Hormūzo sąsiauryje numušė Irano bepilotę skraidyklę. Apie tai pranešęs prezidentas Donaldas Trumpas sako, kad dronas buvo labai arti – maždaug iki 900 metrų – priskridęs prie vieno iš JAV laivo ir kėlė grėsmę įgulai bei pačiam laivui. Irano užsienio reikalų ministras sako apie tai neturintis jokios informacijos.

Praėjęs birželis visame pasaulyje buvo karščiausias iki šiol – vidutinė mėnesio temperatūra siekė 16 ir 4 dešimtąsias laipsnio. Tai maždaug pusantro laipsnio daugiau nei XX amžiaus birželių vidurkis.

Orai. Sportas. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau