Žinios. Jurbarke šiandien bus atidengtas Sinagogų aikštės memorialas

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien susitiks su valdančiąją koaliciją subūrusių partijų lyderiais aptarti Vyriausybės sudėties. Vakar Gitanas Nausėda pateikė Seimui Sauliaus Skvernelio kandidatūrą toliau eiti premjero pareigas, dėl to parlamentarai balsuos antradienį.

Jurbarke šiandien bus atidengtas Sinagogų aikštės memorialas. Jis buvo kuriamas trejus metus privačiomis lėšomis, iš dalies finansuojant „Geros valios“ fondui. Projektas suvienijo Jurbarko žydų palikuonis iš Izraelio, JAV, Pietų Afrikos, Jungtinės Karalystės, Rusijos bei Kanados.

JAV kariuomenė Hormūzo sąsiauryje numušė Irano bepilotę skraidyklę. Apie tai pranešęs prezidentas Donaldas Trumpas sako, kad dronas buvo labai arti – maždaug iki 900 metrų – priskridęs prie vieno iš JAV laivo ir kėlė grėsmę įgulai bei pačiam laivui. Irano užsienio reikalų ministras sako apie tai neturintis jokios informacijos.

Rytoj JAV ir visas pasaulis minės 50 pirmojo žmonių išsilaipinimo Mėnulyje metines, bet turbūt ne visi žino, kad Žemėje tebėra 3 astronautus į mūsų palydovą skraidinti galintys erdvėlaiviai. Dabar jie tapo muziejų eksponatais.

Lankytojų mėgstamas Tado Ivanausko zoologijos muziejus Kaune švenčia šimtmetį. Gamtininkai džiaugiasi, kad jiems pavyko išsaugoti seniausius eksponatus, o ilgus metus kauptus rinkinius jiems patiki saugoti kolekcininkai.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau