Žinios. Žagarės vyšnių festivalis: be stipraus alkoholio ir su ekologiškais indais

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien susitiks su valdančiąją koaliciją subūrusių partijų lyderiais aptarti Vyriausybės sudėties. Vakar Gitanas Nausėda pateikė Seimui Sauliaus Skvernelio kandidatūrą toliau eiti premjero pareigas, dėl to parlamentarai balsuos antradienį.

Premjeras Saulius Skvernelis su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi šiandien aptars buvusio Lukiškių kalėjimo likimą ir nacionalinio stadiono finansavimą. Birželį iš Lukiškių kalėjimo iškėlus paskutinius nuteistuosius, šiuo metu Vilniaus centre, dviejų hektarų teritorijoje esantis pastatų kompleksas yra tuščias, čia rengiamos ekskursijos.

Šiandien britaniškojo Gibraltaro valdžia ir teismas privalo apsispręsti, ką daryti su Irano naftos pilnu tanklaiviu, prieš 2 savaites sulaikytu dėl kaltinimų pažeidus Damasko režimui įvestas sankcijas. Irano grasinimai atsakyti į tokį, jų nuomone, „piratavimą“ vėl kelia naftos kainas, nors šios strateginės žaliavos pasaulio rinkose tikrai netrūksta.

Daugumą atstovų rūmuose atsikovoję JAV demokratai įvykdė vieną pagrindinių rinkimų pažadų – padidinti minimalų valandInį įkainį. Taigi vakar vėlai vakare, pirmą kartą per pastarąjį dešimtmetį minimalus federalinis atlyginimas jungtinėse valstijose padidintas iki 15 dolerių už valandą. Tai kiek daugaiu nei 13 eurų. Tiek teks mokėti net padavėjoms. Iki šiol jų minimalus valandinis atlyginimas buvo mažesnis, teisinantis, kad jos gauna arbatpinigių. Pagal kompromisą su atstovų rūmų centristais įstatymas bus įgyvendinams laipsniškai – per 6 metus.

Klaipėdoje šį vakarą vyks Brolių pranciškonų ir Nacionalinės krūties ligų asociacijos iniciatyva surengtas Šventosios Magdalenos nakties bėgimas/ėjimas moterims ir merginoms. Renginys skirtas ne tik palaikyti moteris, sergančias krūties vėžiu, bet ir skatinti visuomenę atkreipti dėmesį ir kovoti su šia liga.

Žagarėje prasideda Vyšnių festivalis. Joniškio rajono taryba nusprendė, kad kol vyks festivalis, stipriais alkoholiniais gįrimais negalės prekiauti ne tik renginio vietų prekybininkai, bet ir miesto teritorijoje esančios parduotuvės. Siūlyta per renginį alkoholio visai atsisakyti, bet ši iniciatyva palaikymo nesulaukė.

Orai. Sportas. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau