„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Grėsmės internete: net neskaitydami pasirašome sutartį su programėlių autoriais, o tada – viskas tik jų rankose

Liepos 19-ojis, penktadienis. Savaitgalį pasitinkame linksmai ir nuotaikingai. Šiandien „Labas rytas, Lietuva“ laidoje:

Vasara – uodų metas, bet dėl sauso pavasario šiemet jų visoje Lietuvoje yra mažiau. Vis dėlto specialistai pastebi, kad saugotis reikėtų. Reportaže apie uodus ir jų sukeliamas ligas pasakoja Milda Žygutienė, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro entomologė, o apie uodų paplitimą ir jų mėgstamas vieteles plačiau supažindina Rasa Bernotienė, Gamtos tyrimų centro entomologė.

Vasarai įsibėgėjus, kino teatruose taip pat atokvėpis. Šią savaitę arčiau ekranų kviečia tik pora premjerų, tačiau viena iš jų – ilgai lauktas „Liūtas karalius“. Pristato Audra Avižiūtė.

Per Mongoliją su arkliais: kai paklausėme ar galime pasinaudoti elektra – iš mūsų nuoširdžiai nusijuokė. Keliautojai Paulius Morkūnas ir Vytenis Škarnulis dalijasi prisiminimais iš kelionės, kuri neišdildomai liko jų atmintyje.

Grėsmės internete: net neskaitydami pasirašome sutartį su programėlių autoriais, o tada – viskas tik jų rankose. Pokalbis studijoje su IT specialistu Mariumi Pareščiu.

LRT.lt sporto žurnalistas Vaidotas Kazlauskas pasakoja apie profesionalų futbolininką Simoną Stankevičių, kuris iškeitė kamuolį į kompiuterines programas. LRT.lt portale straipsnyje „Kamuolį į programavimą iškeitęs buvęs rinktinės futbolininkas: kartais į treniruotes eidavau vos ne su ašaromis akyse“ pristatomas jaunas specialistas: Praėjusių metų pavasarį Lietuvos sporto padangę apskriejo netikėta žinia – profesionalo karjerą, būdamas vos 22-ejų, nusprendė baigti vienas perspektyviausių savo kartos šalies futbolininkų Simonas Stankevičius. Po sprendimo praėjus daugiau nei metams, LRT.lt kalbintas buvęs sportininkas pripažino – sportinė veikla jam nebeteikė jokio malonumo.

Spaudos apžvalga su Gabriele Kloniūnaite ir pirmosios dalies pabaiga. Ved. Ugnė Galadauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau