Žinios. Tado Ivanausko zoologijos muziejus švenčia gyvavimo šimtmetį

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien susitiks su valdančiąją koaliciją subūrusių partijų lyderiais aptarti Vyriausybės sudėties. Vakar Gitanas Nausėda pateikė Seimui Sauliaus Skvernelio kandidatūrą toliau eiti premjero pareigas, dėl to parlamentarai balsuos antradienį.

Jurbarke šiandien bus atidengtas Sinagogų aikštės memorialas. Jis buvo kuriamas trejus metus privačiomis lėšomis, iš dalies finansuojant „Geros valios“ fondui. Projektas suvienijo Jurbarko žydų palikuonis iš Izraelio, JAV, Pietų Afrikos, Jungtinės Karalystės, Rusijos bei Kanados.

Šiandien britaniškojo Gibraltaro valdžia ir teismas privalo apsispręsti, ką daryti su Irano naftos pilnu tanklaiviu, prieš 2 savaites sulaikytu dėl kaltinimų pažeidus Damasko režimui įvestas sankcijas. Irano grasinimai atsakyti į tokį, jų nuomone, „piratavimą“ vėl kelia naftos kainas, nors šios strateginės žaliavos pasaulio rinkose tikrai netrūksta.

JAV kariuomenė Hormūzo sąsiauryje numušė Irano bepilotę skraidyklę. Apie tai pranešęs prezidentas Donaldas Trumpas sako, kad dronas buvo labai arti – maždaug iki 900 metrų – priskridęs prie vieno iš JAV laivo ir kėlė grėsmę įgulai bei pačiam laivui. Irano užsienio reikalų ministras sako apie tai neturintis jokios informacijos.

Lankytojų mėgstamas Tado Ivanausko zoologijos muziejus Kaune švenčia šimtmetį. Gamtininkai džiaugiasi, kad jiems pavyko išsaugoti seniausius eksponatus, o ilgus metus kauptus rinkinius jiems patiki saugoti kolekcininkai.

Praėjęs birželis visame pasaulyje buvo karščiausias iki šiol – vidutinė mėnesio temperatūra siekė 16 ir 4 dešimtąsias laipsnio. Tai maždaug pusantro laipsnio daugiau nei XX amžiaus birželių vidurkis.

Orai. Sportas. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau