Žinios. Į Lietuvą pirmąkart atskrido pažangiausi amerikiečių naikintuvai F-35 (su vertimu į gestų k.)

Prezidentas Gitanas Nausėda pateikė Seimui Sauliaus Skvernelio kandidatūrą į ministrus pirmininkus. Seimas dėl jos balsuos antradienį. Saulius Skvernelis prieš balsavimą dėl jo kandidatūros toliau eiti ministro pirmininko pareigas susitinka su Seimo frakcijomis. Socialdemokratų ir konservatorių frakcijos balsavime žada susilaikyti, bet sutinka, kad ši valdančioji dauguma ir premjeras turi baigti pradėtus darbus. Valdančiosios koalicijos partneriai socialdarbiečiai sako parems Sauliaus Skvernelio kandidatūrą į premjerus.

Šeimos kortelės rudenį turėtų pasiekti daugiavaikes ir neįgalius vaikus auginančias šeimas. Anksčiau žadėtų transporto lengvatų teks palaukti – pasak socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio, jas norima patvirtinti rudenį. Vis dėlto dalis ekonomistų ir šeimų kritikuoja tokią nuolaidų sistemą, esą siūlomos nuolaidos prieinamos ne visoms regionuose gyvenančioms šeimoms.

Į Lietuvą, vykstant JAV vadovaujamoms oro gynybos pratyboms, pirmąkart atskrido ir pažangiausi amerikiečių naikintuvai F-35. Du sunkiai radarais aptinkami lėktuvai nusileido Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose.

Jungtinės Valstijos patvirtino, kad nutrauks moderniausių naikintuvų pardavimą Turkijai, kai ji iš Rusijos įsigijo pažangiausių oro gynybos sistemų. Baltieji rūmai sako, kad sistemos, nesuderinamos su NATO, gali padėti Maskvai sužinoti slaptų duomenų apie naikintuvus F-35. Šio žingsnio laukta seniai, bet jokių sankcijų Amerika nežada.

Minimos istorinės Samnerio Velso deklaracijos, kuria Jungtinės Valstijos pasmerkė Baltijos šalių okupaciją bei nepripažino šių šalių aneksijos, 79-osios metinės. Šiuo metu Vilniuje, Vašingtono aikštėje vyksta Užsienio reikalų ministerijos ir Amerikos ambasados surengta šventė, skirta padėkoti NATO sąjungininkei už Baltijos šalių palaikymą.

Mažiausiai 33 žmonės žuvo, dar apie keturias dešimtis sužeista ar dingo Japonijoje per gaisrą animacinių filmų studijoje. Premjeras sako, kad studija padegta, ir kad jis neturi žodžių tragedijai apibūdinti. Tai didžiausia nuo 2001-ųjų masinė žmogžudystė šalyje, garsėjančioje itin žemu, ypatingai smurtinių, nusikaltimų lygiu.

Kai kur Lietuvoje kovą su Sosnovskio barščiais laimi šis invazinis augalas – savivaldybės skundžiasi pinigų nepigiai kainuojančiams chemikalams stoka, todėl šią piktžolę ne purškia, o tiesiog pjauna. Gydytojai ir gamtininkai įspėja – Sosnovskio barštis žalingas ir gamtai, ir žmogaus sveikatai.

Sportas. Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau