Vasaros popietė. Aukščio jie tikrai nebijo: laipiojimas uolomis, alpinizmas ir krano dažymas Klaipėdoje

LRT RADIJO laidoje „Vasaros popietė“ – laipiojimo sienelės, skardžiai, kalnai ir net kranai! Pirmasis pašnekovas – laipiotojas uolomis, šios sporto šakos treneris ir laipiojimo centro „Bonobo Climbing“ įkūrėjas Marius Galaburda. Į LRT RADIJO studiją atvykęs pašnekovas pabrėžia, kad laipiojimas uolomis ir alpinizmas yra du skirtingi dalykai.

Skirtumus tarp pastarųjų sudėlioti padeda ir skambutis alpinistui, dar 14-os kalnais susidomėjusiui ir 2016 m. geriausiu alpinistu išrinktam alpinistui Jurui Jorudui.

Antroje laidos valandoje – jau puikiai pažįstama turizmo tema. Nors Lietuvoje neturime nei laipiojimui tinkamų uolų, nei iššūkį alpinistams galinčių mesti kalnų, dirstelėti į gamtos grožį tikrai gali padėti skardžiai. Jų mūsų šalyje netrūksta, o asmeniniu rekomenduojamų pastarųjų penketu dalinasi internetinio puslapio „pamatykLietuvoje.lt“, kuriame – maždaug 7 tūkst. dėmesio vertų pažintinių objektų, įkūrėjas Arvydas Dotas.

„Vasaros popietės“ pabaigoje – skambutis žurnalistei ir aukštalipei Kotrynai Reimerytei, kuri šiuo metu Klaipėdoje... dažo kraną!

Prie mikrofonų – Tomas Lukaševičius ir Inga Ramoškaitė.