„Laba diena, Lietuva“. Elonas Muskas skelbia apie ambicingus planus sujungti žmogaus smegenis ir kompiuterį. Ar tai įmanoma?

Prezidentas Seimui pristatė premjerą Saulių Skvernelį. Ar neužsitęs tik mandagumo atsistatydinimu vadinama procedūra?

Kartojasi tai, kas jau įvyko 2017 metais: programėlė „FaceApp“ anuomet pritraukė daugiau nei 80 mln. aktyvių vartotojų, o dabar, paskelbus vadinamąjį „FaceApp“ iššūkį, visos garsenybės ir milijonai interneto naudotojų nusprendė, kad nauja jų pareiga yra parodyti pasauliui, kaip jie atrodys senatvėje. Programėlė, taikydama dirbtinio intelekto algoritmus, „iPhone“ ir „Android“ telefonų naudotojams parodo, kaip jie turėtų atrodyti po kelių dešimčių metų. Tačiau pakako vienos „Twitter“ žinutės ir visame pasaulyje kilo šiokia tokia panika: programuotojas įspėjo, kad „FaceApp“ be jokio akivaizdaus vartotojo leidimo gali iš telefono atsisiųsti visas vartotojo nuotraukas – ne tik tą, kurią norima „sendinti“. Šios programėlės keliamas grėsmes kartu su Kibernetinio saugumo centro vadovu Ryčiu Rainiu aptarsime laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje.

Elonas Muskas pasišovė sujungti žmogaus smegenis ir kompiuterį. Ar tai įmanoma? Klausime neuromokslinininkės Urtės Neniškytės. Vėliau laidos žiūrovams pristatysime reportažą apie kovą su Sosnovskio barščiais. Kodėl stringa šio invazinio augalo išnaikinimas Lietuvos teritorijoje? Ar kalta lėšų stoka, o galbūt – nepigūs, tačiau ir neefektyvūs būdai kovoti su šiuo pavojingu atklydėliu? Ką tik pristatyta vadinamoji Šeimos nuolaidų kortelė žada daug privalumų norintiems sutaupyti. Laidoje pabandysime išsiaiškinti, kokie gi jie.

Vilniuje atidarytas naujas policijos ir privačiomis lėšomis pastatytas modernus areštinės pastatas. Naujojoje areštinėje Ševčenkos gatvėje tilps 100 sulaikytų asmenų, policijos darbuotojams skirta 300 darbo vietų. Laidos „Laba diena, Lietuva“ komanda apsilankė šiame moderniame pastate ir apžiūrėjo svarbiausias naujoves. Islandija ataugina vikingų iškirstus miškus. Kodėl buvo imtasi šio daug pačių įvairiausių resursų reikalaujančio žingsnio? Apie tai papasakos LRT užsienio naujienų skyriaus žurnalistas Justinas Vainilavičius. Dėl sausų orų sumažėjo uodų, bet specialistai sako, kad tai nereiškia, jog jie nekanda. Jūros šventės proga Klaipėda gavo ypatinga dovaną – kokia ji, išsiaiškinsime kitame laidos reportaže. O pabaigai – tradicinė socialinių tinklų naujienų apžvalgos rubrika.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau