Žinios. Žala dėl mediko klaidos pacientui bus atlyginama paprasčiau

Prezidentas Gitanas Nausėda pateikė Seimui Sauliaus Skvernelio kandidatūrą į ministrus pirmininkus. Antradienį Seimas dėl to balsuos. Prezidentas sako šią kandidatūrą teikia atsižvelgdamas į tai, kad ji remiama Seimo daugumos, be to, reikia valdžios institucijų tęstinumo. Jei kitą savaitę Seimas pritars Skvernelio kandidatūrai, bus pradėta formuoti Vyriausybė, tuomet jau gali paaiškėti ir naujų ministrų pavardės.

Žala pacientams dėl medikų klaidų bus atlyginama paprasčiau – nuo kitų metų tai bus daroma iš specialaus fondo. Be to, žmonėms nebereikės įrodinėti patirtos žalos – pakaks nurodyti, kokiomis aplinkybėmis jie ją patyrė, o speciali komisija spręs, ar pacientas teisus.

Seimas kariuomenės vadu paskyrė generolą majorą Valdemarą Rupšį. 52 metų sausumos pajėgoms šiuo metu vadovaujantis Valdemaras Rupšys sako nuosekliai tęsiantis kariuomenės modernizavimą ir nedarysiantis revoliucijų, jo ir pirmtako, generolo leitenanto Vytauto Žuko principinės nuostatos dėl ginkluotųjų pajėgų vystymo sutampa.

JAV patvirtino, kad neketina Turkijai parduoti naujausios kartos naikintuvų F-35. Toks sprendimas priimtas po to, kai Turkiją pasiekė pirmosios rusiškos raketų sistemos S-400 siuntos. Pasak Baltųjų rūmų, šis Turkijos pirkinys leistų Rusijos žvalgybai rinkti duomenis apie F-35.

Mažiausiai 24 žmonės žuvo, dar apie keturias dešimtis sužeista ar dingo Japonijoje per gaisrą animacinių filmų studijoje. Pareigūnai įtaria, kad studija padegta, liudininkai sako matę, kaip vyras, šaukdamas esą iš jo kažkas pavogta, paliejo skystį ir jį padegė.

Lenkijos kapitalo naftos perdirbimo bendrovė „Orlen Lietuva“, tikėtina, atsigabeno chloru užterštos rusiškos naftos. Krovinį tiesiai į geležinkelio cisternas iškrovė „Klaipėdos nafta“, o ne bendrovei priklausantis Būtingės naftos terminalas, per kurį „Orlen Lietuva“ importuoja žaliavą Mažeikių naftos perdirbimo gamyklai.

Amerikiečių prokurorai nutraukė tyrimą dėl aktoriaus Kevin Spacey, kuris buvo sulaukęs kaltinimų dėl seksualinio priekabiavimo prie aštuoniolikmečio. Kaltinimai panaikinti, kai juos pateikęs jaunuolis nepanoro pateikti parodymų.

Vienas labiausiai turistų mėgstamų Vroclavo Tumskio tiltas per vieną dieną labai pasikeitė, nes miesto valdžia liepė nupjauti visas ant tilto turėklų sukabintas „meilės spyneles“. Tiltaspalengvėjo mažiausiai 4 tonomis.

Orai.