„Labas rytas, Lietuva“ II d. Tradicinis neįgaliųjų susitikimas – it duoklė pirmiesiems, išdrįsusiems prabilti apie savo negalias

„Balsių malūnas“ – tradicinė neįgaliųjų šventė, rengiama jau kelis dešimtmečius. Studijos viešnia, Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkė Jelena Ivančenko teigia, jog Talačkoniuose susirenkantys renginio dalyviai tarsi pagerbia neįgaliųjų judėjimo pradžią, datuojamą 1972-aisiais metais.

Trumpas reportažas apie Kipro paskelbtą karą sparnapelekėms žuvims. Skelbimai Larnakoje praneša, kad šios žuvys ieškomos ir gyvos, ir negyvos. Vienintelis plėšrūnas, galintis sunaikinti šią invazinę žuvį, – žmogus.

Vilniuje, netoli Santaros klinikų, statomi šeimos namai onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir jų šeimoms. Idėjos autorė, prieš dešimtmetį paramos onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams fondą „Mamų unija“ įkūrusi Eglė Mėlinauskienė teigia, kad ligoninėje gydo tik vaiką, o jam susirgus suserga visa šeima. Plačiau apie idėją – vaizdo siužete.

Jurbarke atidaromas Sinagogų aikštės memorialas. Studijos svečias, Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius teigia esą minėtojo memorialo atidarymo kelias buvęs ilgas – mat iš pradžių manyta, kad šio statinio idėja tėra graži utopija. Štai memorialo skulptorius Dovydas Zundelovičius sakosi dėl statinio neturėjęs jokių abejonių ir noriai prisidėjęs prie kilnios idėjos įgyvendinimo.

Šįryt miškininkas Raimundas Ereminas kvies pasimatuoti eigulio kepurę: atraskite briedžio pėdsakus, įspūdingą medį ir šaltinėlį. R. Ereminas pasakoja apie miškininko profesijos specifiką ir teigia esą miške galima džiaugtis ne tik ramybe ir grynu oru, bet ir gausiais nuotykiais.

Anne-Marie – „Heavy.

Šįvakar svarbiausios Vilniaus „Žalgirio“ sezono varžybos – komanda susitiks su vengrais. Apie Vilniaus „Žalgirio“ nusiteikimą varžyboms pasakoja komandos sporto operacijų direktorius Deividas Šemberas, kuris teigia, kad šįvakar „Žalgiris“ parodys savo stipriąsias puses.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau