Žinios. Bandoma atsikratyti migrantais: Italijos valdžia griebiasi kraštutinių sprendimų

Prezidentas Gitanas Nausėda Seimui teiks Sauliaus Skvernelio kandidatūrą į premjero postą. Vėliau Skvernelis atsakinės į parlamentarų klausimus, o balsavimas dėl palaikymo numatytas kitą savaitę. Seimui vėliau greičiausiai teks balsuoti ir dėl Vyriausybės programos, nes, kaip žada Saulius Skvernelis, naujajame kabinete bus pakeista daugiau nei vienas ministras.

Šiandien Helsinkyje Europos Sąjungos vidaus reikalų ministrai aptars migracijos problemas. Pastaraisiais metais gerokai sumenkęs migrantų iš Šiaurės Afrikos srautas vėl auga.

JAV patvirtino, kad neketina Turkijai parduoti naujausios kartos naikintuvų F-35. Toks sprendimas priimtas po to, kai Turkiją pasiekė pirmosios rusiškos raketų sistemos S-400 siuntos. Pasak Baltųjų rūmų, šis Turkijos pirkinys leistų Rusijos žvalgybai rinkti duomenis apie F-35.

Šiandien Vilniuje bus minimos Samnerio Veleso deklaracijos, kuria JAV pasmerkė Baltijos šalių okupaciją bei nepripažino šių šalių aneksijos, 79-osios metinės. Šia 1940 metų liepos 23 dieną paskelbta deklaracija JAV oficialiai pasauliui pranešė, kad nepripažįsta Sovietų Sąjungos įvykdytos Baltijos šalių okupacijos, ir pradėjo jos nepripažinimo politiką.

Orai. Sportas. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau