„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Moksleivių vertinimas pažymiais: ar vaikai iš tikrųjų supranta, kokios yra jų žinios?

Labas rytas, Lietuva! Šiandien – ketvirtadienis, liepos 18-oji, minima ikrų diena. Laida prasideda nuotaikingu reportažu iš uostamiesčio, kur besiruošiant „Jūros šventei“, menininkė Aida Raimonda Pečeliūnienė pristato savo dovaną Klaipėdos miestui – miniatiūrinį viduramžių laikus menantį miesto modelį.

Kita tema: sunkiai susirgęs vaikas – didelis ir baisus iššūkis visai šeimai. Tai – ne tik nuolatinis nerimas dėl su liga kovojančios atžalos, bet ir atskirtis nuo likusių šeimos narių, su kuriais, apsigyvenus ligoninėje, nesimatoma ištisas dienas, savaites ar net mėnesius. Vilniuje, netoli Santaros klinikų, statomi šeimos namai onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir jų šeimoms. Idėjos autorė, prieš dešimtmetį paramos onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams fondą „Mamų unija“ įkūrusi Eglė Mėlinauskienė teigia, kad ligoninėje gydo tik vaiką, o jam susirgus suserga visa šeima. Plačiau apie idėją – vaizdo siužete.

Labo ryto žiūrovus šįryt miškininkas Raimundas Ereminas kvies pasimatuoti eigulio kepurę: atraskite briedžio pėdsakus, įspūdingą medį ir šaltinėlį. R. Ereminas pasakoja apie miškininko profesijos specifiką ir teigia esą miške galima džiaugtis ne tik ramybe ir grynu oru, bet ir gausiais nuotykiais.

Tradiciškai ketvirtadieniai – išsami orų prognozė, kurią pristato LHMT vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė. Anot pašnekovės, lietingasis ciklonas, kabojęs virš Lietuvos vakar ir užvakar, traukiasi, dabar šalyje numatomi tik trumpalaikiai lietūs. Termometro stulpelis kasdien vis kils.

Dar viena studijos viešnia – Vilniaus Žemynos gimnazijos biologijos mokytoja dr. Asta Navickaitė išsako savo nuomonę apie mokinių vertinimą pažymiais. Pašnekovė pastebi, kad žmogaus vertinimas jį lydi visą gyvenimą ir nederėtų kategoriškai teigi, jog pažymiai ir įverčiai yra susiję vien tik su vertinimo procesu.

Spaudos apžvalga su Modestu Naudžiumi. Ved. Ugnė Galadauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau