Panorama. Būsto dalybos kurortiniame mieste – valdininkai pernuomoja butus keleriopai brangiau

LRT tyrimas: auksinis nuomos verslas Neringoje. LRT tyrimų skyriaus žurnalistai išsiaiškino, jog Neringos politikai, gavę valdišką būstą ir jame negyvenantys, vysto nuomos verslą, o tiksliau – turistams pernuomoja valstybės suteiktus butus.

Premjeras Saulius Skvernelis tikina, kad atnaujintoje Vyriausybėje keisis daugiau nei vienas ministras. Vadinasi, Seimas turės balsuoti ne tik dėl Sauliaus Skvernelio paskyrimo ministru pirmininku, bet ir dėl Vyriausybės programos. Prezidentas Gitanas Nausėda tikisi, kad naujajame kabinete jau bus ir ministrių moterų.

Eilėje pas medikus – dvejus metus. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pripažįsta – eilių pas gydytojus sutrumpinti nepavyko.

Lietuvos geležinkeliai“ nenusimeta Rusijos šleifo: per viešuosius pirkimus vis dar perkama iš su Kremliumi susijusios bendrovės. Tiesa, Lietuvos politikai teigia suprantą, kad kartais rusiškos produkcijos nepirkti neįmanoma, be to, dabartiniams pirkimams įtaką daro ir ankstesnės vadovybės palikimas.

Ketinimai išlaikyti Žemės ūkio ministeriją Kaune ir darbuotojų sąskaita nepavyko – mat pasipiktinus darbuotojų profsąjungai, šio sumanymo atsisakyta. Laikinasis žemės ūkio ministras Giedrius Surplys teigia, kad sprendimas niekaip nėra susijęs su darbo užmokesčio mažinimu.

Pasveikinta naujoji Vokietijos gynybos ministrė Annegret Kramp-Karrenbauer pakeitė Europos Komisijos pirmininke tapusią Ursulą von der Leyen. Anot Vokietijos kanclerės Angelos Merkel, gynybos ministro postas buvo taip greitai pakeistas dėl to, jog minėtosios ministerijos ministras turi ir karinę valdžią ir negalima šio posto ilgam palikti tuščio.

Praėjo lygiai 5-eri metai po Malaizijos keleivinio lėktuvo numušimo: Rusija raginama pripažinti kaltę.

Ukraina ir Rusija rugpjūtį pasikeis belaisviais, paimtais per ginkluotą konfliktą Ukrainos rytuose. Paskutinį kartą šalys belaisviais pasikeitė 2017 metais.

Sprendimas dėl Petro Cvirkos skvero Vilniuje galėtų būti priimtas jau rugpjūtį, kuomet būtų paskelbtas konkursas erdvei atnaujinti. Paminklo nukėlimas įtrauktas į naujosios koalicijos sutartį, tačiau tam priešinasi Lietuvos Rašytojų, Dailininkų sąjungos. Koalicijos užmojams nepritaria ir kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Klaipėdos universitete paskaitos vyksta ir vasarą – lietuvių kalbos mokosi užsieniečiai.

Nidoje vykstantis Thomo Manno festivalis šiemet pasirinko temą „Tėvynių Europa“. Kaip ir kūrėjas Thomas Mannas, gyvenęs daugelyje Europos šalių, taip ir festvalio dalyviai – tikri Europos gyventojai.