Kultūros diena. Telšiai – it ant 7 kalvų pastatyta Roma

Kaip ir Roma ant 7 kalvų pastatyti Telšiai – vienas unikaliausių miestų Lietuvoje. Jau vien ko vertas palei Masčio ežerą besidriekiantis senamiestis, stebinantis išskirtine architektūra ir vis pildomas mažomis jaukiomis kompozicijomis. Dar smarkiau pulsuoti Telšių kultūrinį gyvenimą skatina šiemet minimas Žemaitijos vardo 800-asis jubiliejus.


Toliau laidoje – Jono Meko skersvėjis. Tokiu vardu pavadintas skersgatvis Vilniaus Užupyje – uždarytas. Čia naujas statybas planuojantys projektų vadovai teigia, kad po metų skersgatvis vėl bus atvertas, o Jono Meko vardą įamžins skulptūra ir keičiama jo kūrinių ekspozicija. Tiesa, užupiečiai sako, kad tik laikas parodys, ar gražūs planai bus įgyvendinti, ir ar nekilnojamojo turto plėtotojų apetitas nesunaikins čia buvusios J. Meko dvasios.


Kita tema: pirmą kartą Lietuvos kultūros tarybos įgyvendinama „Tolygios kultūrinės raidos“ programa suteikia didesnę teisę bei atsakomybę patiems regionams priimti sprendimus dėl kultūros ir meno projektų vystymo jų savivaldybėse. Ši iniciatyva sulaukė įvairių vertinimų iš ilgametę patirtį turinčių šiuolaikinio meno bei edukacinių projektų organizatorių.


Pabaigai – žinia iš užsienio: šiemet sueina lygiai 100 metų, kai Vokietijoje gimė minimalistinis architektūros stilius bauhaus. Nė viename pasaulio mieste nėra tiek šio stiliaus pastatų kaip Izraelio Tel Avive. Mat nemažai bauhaus stiliumi kūrusių architektų buvo Europos žydai, kurie naciams valdant buvo priversti palikti Vokietiją ir bėgti į Didžiosios Britanijos valdomą tuometę Palestiną.

Mažeikaitė Kristina
Pašnekovas
Vaitiekūnas Dominykas
Vedėjas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau