Žinios. Kol Saulius Skvernelis planuoja naują ministrų kabinetą, Gitanas Nausėda viliasi, kad jame bus ir ministrių

LRT tyrimas: auksinis nuomos verslas Neringoje. LRT tyrimų skyriaus žurnalistai išsiaiškino, jog Neringos politikai, gavę valdišką būstą ir jame negyvenantys, vysto nuomos verslą, o tiksliau – turistams pernuomoja valstybės suteiktus butus. Tiesa, būstų nuoma užsiima su socialdemokratų partija susiję nariai. Miesto meras Darius Jasaitis teigia, kad Neringoje esančių būstų kaina yra neįkandama nei vietos politikams, nei verslininkams, o štai Neringos savivaldybės tarybos narys Ričardas Kičiatovas, viešai internete skelbiantis apie savo būsto nuomą, LRT žurnalistams atšauna: „Tai ne jūsų reikalas.“

Premjeras Saulius Skvernelis tikina, kad atnaujintoje Vyriausybėje keisis daugiau nei vienas ministras. Prezidentas Gitanas Nausėda tikisi, kad naujajame kabinete jau bus ir ministrių moterų.

Šiandien Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas aptarė, kaip yra stengiamasi riboti Rusijos įtaką „Lietuvos geležinkeliams“. Komiteto pirmininkas Vytautas Bakas teigia, kad „Lietuvos geležinkeliai“ buvo vienas tamsiausių sektorių valstybės įmonių tarpe, tačiau yra pastebima, kad minėtoji bendrovė atlieka įvairias analizes, konsultuojasi su specialistais ir stengiasi sumažinti įtaką iš Rytų.

Misija Sibiras“ išlydėtuvės Vilniaus traukinių stotyje. Ekspedicijos vadovas Arnoldas Fokas teigia manąs, kad visos vykdytos ir dar vykdysiamos misijos yra skirtingos – mat kasmet komandą sudaro vis nauji žmonės, yra vykstama į dar neaplankytas vietoves. Iš Amerikos atvykusi Marija Čyvaitėdžiaugiasi galinti būti „Misija Sibiras“ komandos dalimi.

Patvirtinta Europos Komisijos pirmininkė – ja ateinančius penkerius metus bus Ursula von der Leyen. Vokietijos žiniasklaida politikę vadina mažąja Merkel.

Ukraina ir Rusija rugpjūtį pasikeis belaisviais, paimtais per ginkluotą konfliktą Ukrainos rytuose. Paskutinį kartą šalys belaisviais pasikeitė 2017 metais.

Praėjo lygiai 5-eri metai po Malaizijos keleivinio lėktuvo numušimo: Rusija raginama pripažinti kaltę.

Klaipėdos universitete paskaitos vyksta ir vasarą – lietuvių kalbos mokosi užsieniečiai.

Sportas. Orai.