„Laba diena, Lietuva“. Aukso kasyklos Neringoje: būsto nuomos verslas – valstybės sąskaita

LRT tyrimas: auksinis nuomos verslas Neringoje. LRT tyrimų skyriaus žurnalistai išsiaiškino, jog Neringos politikai, gavę valdišką būstą ir jame negyvenantys, vysto nuomos verslą, o tiksliau – turistams pernuomoja valstybės suteiktus butus. Tiesa, būstų nuoma užsiima su socialdemokratų partija susiję nariai. Miesto meras Darius Jasaitis teigia, kad Neringoje esančių būstų kaina yra neįkandama nei vietos politikams, nei verslininkams, o štai Neringos savivaldybės tarybos narys Ričardas Kičiatovas, viešai internete skelbiantis apie savo būsto nuomą, LRT žurnalistams atšauna: „Tai ne jūsų reikalas.“

Patvirtinta Europos Komisijos pirmininkė – ja ateinančius penkerius metus bus Ursula von der Leyen. Studijoje viešintis Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius teigia, jog išrinktoji pirmininkė yra ne tik puikios politikės, bet ir stiprios moters pavyzdys – mat Ursula von der Leyen turi septynis vaikus. Taip pat laidos pašnekovas tikina, kad šis Europos Parlamentas bus politiškai margas.

Misija Sibiras“ išlydėtuvės Vilniaus traukinių stotyje. Ekspedicijos vadovas Arnoldas Fokas teigia manąs, kad visos vykdytos ir dar vykdysiamos misijos yra skirtingos – mat kasmet komandą sudaro vis nauji žmonės, yra vykstama į dar neaplankytas vietoves. Iš Amerikos atvykusi Marija Čyvaitė džiaugiasi galinti būti „Misija Sibiras“ komandos dalimi.

Šių metų lapkričio 1 d. įsigalios permainos gatvių šviesoforuose: kokios jos? Pastarosios numatys galimybę lanksčiau reguliuoti eismą – bus išnaudotos pažangios technologijos, leisiančios atlaisvinti dešinio posūkio juostą. Plačiau apie tai LRT laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje pasakoja Susisiekimo ministerijos vyresnysis patarėjas Dmitrij Bial.

Moterys ir aukščiausi politiniai postai: pirmą kartą istorijoje Europos Komisijos pirmininke tapo moteris – Ursula von der Leyen. Studijos viešnia Margarita Jankauskaitė teigia, kad permainos dėl lyčių lygybės visuomenėje iš tiesų vyksta. Taip pat pašnekovė pastebi, kad Europos moterys yra labiau išsilavinusios nei vyrai, o dar iki šiol vykstantį aukštų postų nesuteikimą moterims vadina žmogiškųjų išteklių švaistymu.

Šiandien Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas aptarė, kaip yra stengiamasi riboti Rusijos įtaką „Lietuvos geležinkeliams“. Komiteto pirmininkas Vytautas Bakas teigia, kad „Lietuvos geležinkeliai“ buvo vienas tamsiausių sektorių valstybės įmonių tarpe, tačiau yra pastebima, kad minėtoji bendrovė atlieka įvairias analizes, konsultuojasi su specialistais ir stengiasi sumažinti įtaką iš Rytų.

Apie nuosprendį garsiausiam narkotikų baronui Choakinui Guzmanui pasakoja užsienio naujienų redaktorius Vykintas Pugačiauskas. Teigiama, kad šiandien nusikaltėliui bus paskirta bausmė ir, manoma, narkotikų baronas bus nubaustas laisvės atėmimu iki gyvos galvos.

Lietuvoje plintant susirgimų erkiniu encefalitu atvejams, Seimo nariai kreipėsi į sveikatos apsaugos ir aplinkos ministrus su siūlymu sugrįžti prie senų erkių naikinimo būdų, t. y. jų purškimo specialiais preparatais. Šiais metais nuo sausio iki birželio mėn. buvo diagnozuoti net 99 susirgimai erkiniu encefalitu. Ar purškimas padėtų išgelbėti gyvybes ir sumažintų erkių plitimą, atsako gamtininkas Selemonas Paltanavičius.

Artimiausių dienų orai: meteorologės Viktorijos Lieguvienės komentaras. Pašnekovė patikina, kad temperatūra kils iki sekmadienio, o lietus bus trumpalaikis.

Misija Sibiras 2018 dalyviai“ – „Ramuma“.

Socialinių tinklų apžvalga su Karolina Panto.