Žinios. Aiškėja, kad Seime reikės balsuoti ne tik dėl Sauliaus Skvernelio paskyrimo premjeru, bet ir dėl Vyriausybės programos

LRT tyrimas. Nors Neringoje jaučiamas didžiausias socialinių būstų trūkumas Lietuvoje, tai nesutrukdė stogu virš galvos apsirūpinti ir patiems miestą valdantiems socialdemokratams. Ne tik apsirūpinti, bet ir paversti savivaldybės turtą asmeniniu nuomos verslu. LRT Tyrimų skyriaus surinkti duomenys rodo, kad pusvelčiui iš savivaldybės gavę butų, mero Dariaus Jasaičio politiniai bendražygiai juose nė negyvena, o pernuomoja turistams brangiausio Lietuvos kurorto kainomis.

Socialdemokratų pirmininkas Gintautas Paluckas vertindamas šio tyrimo informaciją teigė, kad toks partijos kolegų elgesys neteisingas. Socialdemokratų etikos komisija žada savivaldybės būsto nuomotojus svarstyti. Partija taip pat registruoja pataisas įstatymo spragoms užtaisyti. Valdančiųjų valstiečių žaliųjų atstovai sako, kad tokioms pataisoms greičiausia pritartų.

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ teigia, kad nenutrauks sutarties su viena didžiausių regione rusiškos vėžės bėgių tiekėjų Latvijos bendrove „Sigmen“, nepaisant pranešimų apie jos ryšius su Rusijos prezidento Vladimiro Putino aplinka ir JAV sankcijomis baudžiamais Rusijos oligarchais.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad atnaujintoje Vyriausybėje keisis daugiau nei vienas ministras. Tai reiškia, kad Seime reikės balsuoti ne tik dėl Skvernelio paskyrimo premjeru, bet ir dėl Vyriausybės programos. Suderinęs su premjeru, atnaujintos Vyriausybės sudėtį tvirtins prezidentas.

Baltarusija nepadės Lietuvai atkurti kritiškai nusekusios Neries vandens lygio. Oficialiame Gamtos išteklių ir aplinkos apsaugos ministerijos atsakyme į aplinkos ministro kreipimąsi teigiama, kad padidinti iš Vilijos vandens saugyklos išleidžiamo vandens tūrį be neigiamų padarinių Baltarusijai neįmanoma.

Į Kazachstaną išvyko aštuonioliktoji ekspedicija „Misija Sibiras“. Šešiolika komandos narių Karagandos apylinkėse tvarkys kapines, lankys lagerius ir susitiks su čia gyvenančiais lietuviais bei jų palikuoniais.

Prie Vokietijos gnybos ministerijos vykusioje ceremonijoje pasveikinta naujoji gynybos ministrė Anegret Kramp-Karenbauer, kuri pakeičia Europos Komisijos pirmininke išrinktą Ursulą von der Layen.

Kijevas patvirtino, kad Ukraina ir Rusija rugpjūtį pasikeis belaisviais, paimtais per ginkluotą konfliktą Ukrainos rytuose.

Jungtinių Valstijų Atstovų Rūmai oficialiai pasmerkė prezidentą Donaldą Trumpą dėl ksenofobiškų žodinių atakų prieš keturias etninėms mažumoms priklausančias Kongreso nares demokrates ir priešišką retoriką imigrantų atžvilgiu.

Lygiai penkeri metai nuo visą pasaulį sukrėtusios tragedijos. 2014-aisiais, liepos 17 d. virš rytinės Ukrainos dalies Rusijos raketų leidimo sistema BUK buvo numuštas Malaizijos keleivinis lėktuvas. Nyderlandų prokurorai paskelbė, kad kitais metais prasidės trijų Rusijos ir vieno Ukrainos piliečio teismas, jiems bus pateikti kaltinimai prisidėjus prie beveik 300 žmonių žūties.

Romos ligoninėje mirė vienas mėgstamiausių Italijos rašytojų Andrea Kamileris. Jam buvo 93-eji. Kamilerį visame pasaulyje išgarsino detektyviniai romanai, kurių pagrindinis veikėjas policijos inspektorius Salvijas Montalbanas, o veiksmas vyksta išgalvotame Sicilijos mieste Vigatoje.

Sportas. Orai.