Žinios. Premjeras Saulius Skvernelis mano, kad atnaujintoje Vyriausybėje keisis daugiau nei vienas ministras

Premjeras Saulius Skvernelis mano, kad atnaujintoje Vyriausybėje keisis daugiau nei vienas ministras. Tai reiškia, kad Seime reikės balsuoti ne tik dėl Skvernelio paskyrimo premjeru, bet ir dėl Vyriausybės programos.

LRT tyrimas. Nors Neringoje jaučiamas didžiausias socialinių būstų trūkumas Lietuvoje, tai nesutrukdė stogu virš galvos apsirūpinti ir patiems miestą valdantiems socialdemokratams. Ne tik apsirūpinti, bet ir paversti savivaldybės turtą asmeniniu nuomos verslu. LRT Tyrimų skyriaus surinkti duomenys rodo, kad pusvelčiui iš savivaldybės gavę butų, mero Dariaus Jasaičio politiniai bendražygiai juose nė negyvena, o pernuomoja turistams brangiausio Lietuvos kurorto kainomis. LRT Tyrimų skyriaus paviešintą informaciją teigia, kad toks partijos kolegų elgesys neteisingas ir žada imtis veiksmų situacijai spręsti.

Į Kazachstaną išvyko aštuonioliktoji ekspedicija „Misija Sibiras“. Šešiolika komandos narių Karagandos apylinkėse tvarkys kapines, lankys lagerius ir susitiks su čia gyvenančiais lietuviais bei jų palikuoniais.

Kijevas patvirtino – Ukraina ir Rusija rugpjūtį pasikeis belaisviais, paimtais per ginkluotą konfliktą Ukrainos rytuose.

Likus mažiau nei savaitei, kai po britų konservatorių partijos narių balsavimo paštu paaiškės, kas taps naujuoju Jungtinės Karalystės premjeru, šiandien abu pretendentai – Borisas Džonsonas ir Jeremis Huntas rengia paskutinius tiesioginius debatus. Neoficialiais duomenimis, pirmauja griežtojo „Brexito“ rėmėjas Borisas Johnsonas, bet ir jo ir konkurento idėjos, kaip metų pabaigoje karalystė išstos iš ES ir kokių padarinių tai turės, tebėra gana miglotos.

Lygiai penkeri metai nuo visą pasaulį sukrėtusios tragedijos. 2014-aisiais, liepos 17 dieną virš rytinės Ukrainos dalies Rusijos raketų leidimo sistema BUK buvo numuštas Malaizijos keleivinis lėktuvas. Nyderlandų prokurorai paskelbė, kad kitais metais prasidės trijų Rusijos ir vieno Ukrainos piliečio teismas, jiems bus pateikti kaltinimai prisidėjus prie beveik 300 žmonių žūties.

Klaipėdos universiteto auditorijose skamba lietuviškos sutartinės ir vyksta paskaitos. Iš 18 pasaulio šalių čia suvažiavo skirtingų profesijų žmonės, norintys išmokti lietuviškai.

Orai. Ved. Eglė Bučelytė.