Žinios. Baltarusija nepadės Lietuvai atkurti kritiškai nusekusios Neries vandens lygio

LRT tyrimas. Nors Neringoje jaučiamas didžiausias socialinių būstų trūkumas Lietuvoje, tai nesutrukdė stogu virš galvos apsirūpinti ir patiems miestą valdantiems socialdemokratams. Ne tik apsirūpinti, bet ir paversti savivaldybės turtą asmeniniu nuomos verslu. LRT Tyrimų skyriaus surinkti duomenys rodo, kad pusvelčiui iš savivaldybės gavę butų, mero Dariaus Jasaičio politiniai bendražygiai juose nė negyvena, o pernuomoja turistams brangiausio Lietuvos kurorto kainomis. LRT Tyrimų skyriaus paviešintą informaciją teigia, kad toks partijos kolegų elgesys neteisingas ir žada imtis veiksmų situacijai spręsti.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad dar šią savaitę su valdančiąją koaliciją sudariusiomis frakcijomis aptars būsimąją vyriausybę. Jis taip pat teigia turintis siūlymų moteris skirti ministrėmis, bet ar taip įvyks - esą derybų klausimas. Oficialiame Baltarusijos Gamtos išteklių ir aplinkos apsaugos ministerijos atsakyme į aplinkos ministro kreipimąsi teigiama, kad padidinti iš Vilijos vandens saugyklos išleidžiamo vandens tūrį be neigiamų padarinių Baltarusijai neįmanoma.

Kijevas patvirtino – Ukraina ir Rusija rugpjūtį pasikeis belaisviais, paimtais per ginkluotą konfliktą Ukrainos rytuose. Lygiai penkeri metai nuo visą pasaulį sukrėtusios tragedijos. 2014-aisiais, liepos 17 d. virš rytinės Ukrainos dalies Rusijos raketų leidimo sistema BUK buvo numuštas Malaizijos keleivinis lėktuvas. Nyderlandų prokurorai paskelbė, kad kitais metais prasidės trijų Rusijos ir vieno Ukrainos piliečio teismas, jiems bus pateikti kaltinimai prisidėjus prie beveik 300 žmonių žūties.

Likus mažiau nei savaitei, kai po britų konservatorių partijos narių balsavimo paštu paaiškės, kas taps naujuoju Jungtinės Karalystės premjeru, šiandien abu pretendentai – Borisas Džonsonas ir Jeremis Huntas rengia paskutinius tiesioginius debatus. Neoficialiais duomenimis, pirmauja griežtojo „Brexito“ rėmėjas Borisas Johnsonas, bet ir jo ir konkurento idėjos, kaip metų pabaigoje karalystė išstos iš ES ir kokių padarinių tai turės, tebėra gana miglotos.

Romos ligoninėje mirė vienas mėgstamiausių Italijos rašytojų Andrea Kamileris. Jam buvo 93-eji. Kamilerį visame pasaulyje išgarsino detektyviniai romanai, kurių pagrindinis veikėjas policijos inspektorius Salvijas Montalbanas, o veiksmas vyksta išgalvotame Sicilijos mieste Vigatoje.

Sportas. Orai.