Panorama. Išsekusios Neries gelbėjimo operacija: ar padės Baltarusija?

Prezidento Gitano Nausėdos vizitas Lenkijoje – šalių vadovai viliasi atkurti prieš dešimtmetį buvusius santykius.

Valstiečių ir žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis po valdančiosios koalicijos tarybos Seime sakė, kad Seimo pirmininko atleidimo klausimas šiuo metu nėra prioritetas, svarbiausia, pasak jo – Vyriausybė. Karbauskis žada inicijuoti nepasitikėjimo Seimo pirmininku procedūrą ir konsultuotis su koalicijos partneriais, ar tai daryti dar iki rudens sesijos. Laikinasis Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad nepalaikys Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atleidimo.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika stabdo Punios šilo gamtinio rezervato plėtrą. Jis turėjo tapti pirmuoju rezervatu, kuriame nebūtų vykdoma ūkinė veikla, o lankymas būtų mažai ribojamas.

Seimas pritarė, kad kadenciją baigiantį Lietuvos kariuomenės vadą generolą leitenantą Vytautą Žuką turėtų pakeisti sausumos pajėgų vadas, generolas majoras Valdemaras Rupšys.

Prieš balsavimą, rytiniame Europos Parlamento posedyje Ursula von der Leyen išdėstė savo pagrindinius tikslus – daugiašalis bendradarbiavimas, kova su klimato kaita ir „Brexitas“.

Baltarusija žada per dvi dienas pateikti Lietuvai atsakymą dėl kritiškai nukritusio vandens lygio Neryje. Nors nacionaliniu mastu atšaukta hidrologinė sausra, upėse, ypač Rytų Lietuvoje, vandens lygis išlieka žemas. Su laikinuoju aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika susitikę Baltarusijos ambasados atstovai sakė, kad jų šalyje vandens lygis buvęs taip pat kritinis, tačiau pastaruoju metu, prasidėjus lietui, ėmęs kilti.

Išmanieji būdai susimokėti už pirkinius. Tą jau galima padaryti ne tik banko kortele, telefonu, bet ir išmaniuoju laikrodžiu. „Swedbank“ tai pristato kaip naujovę, nors tokia galimybe jau kurį laiką naudojosi „Revolut“ klientai.

Seimas nepritarė, kad būtų svarstomos valstiečių pataisos dėl reklamos per LRT draudimo ir įpareigojimo nemokamai skelbti kultūrinius anonsus.

Kaune išsiliejo tona pavojingos azoto rūgšties, yra apsinuodijusių žmonių.

Dėl skolų „Sidabrinių gervių“ šiemet nebus.

Minimas vienas didžiausių žmonijos laimėjimų. Prieš 50 metų misijai į Mėnulį pakilo „Apollo 11“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau